ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > مفتی وهابی طرح تخریب کامل مسجد النبی و نبش قبر(؟!) پیامبر اسلام را ارائه داد

مفتی وهابی طرح تخریب کامل مسجد النبی و نبش قبر(؟!) پیامبر اسلام را ارائه داد

  ادیان نیوز: روزنامه ایندیپندنت نوشت یک استاد دانشگاه سعودی سندی را برای تخریب مقبره حضرت محمد (ص) منتشر کرده است. این روزنامه انگلیسی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم اندرو جانسون نوشت ...

 

ادیان نیوز: روزنامه ایندیپندنت نوشت یک استاد دانشگاه سعودی سندی را برای تخریب مقبره حضرت محمد (ص) منتشر کرده است.
این روزنامه انگلیسی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم اندرو جانسون نوشت بر اساس طرحی که با خطر ایجاد تفرقه در جهان اسلام مواجه است، مقبره حضرت محمد (ص) که یکی از مقدس ترین اماکن اسلام است ممکن است تخریب شود و پیکر وی به یک مقبره ناشناس منتقل شود.

مفتی وهابی طرح تخریب کامل مسجد النبی و نبش قبر(؟!) پیامبر اسلام را ارائه داد
این پیشنهاد بحث برانگیز بخشی از سندی است که یک استاد دانشگاه برجسته سعودی تهیه و در میان متولیان مسجد النبی در مدینه منتشر کرده است.
این طرح را یکی دیگر از اساتید دانشگاه عربستان که از تخریب مکان های مقدس و آثار باستانی در مکه که مقدس ترین مکان در جهان اسلام است انتقاد کره است افشا کرد. در این طرح تخریب حجره های اطراف مقبره حضرت (ص) پیشنهاد شده است.
در این سند ۶۱ صفحه ای خواسته شده است بقایای پیکر حضرت محمد (ص) به قبرستان بقیع در مجاورت مقبره وی منتقل و به صورت ناشناس دفن شود.
هنوز در مورد این که تصمیمی برای انجام این طرح گرفته شده باشد سخنی به میان نیامده است.
دولت عربستان در گذشته اصرار داشت که برای ایجاد تغییراتی در مکان های مقدس اسلامی با جدیت کامل اقدام کند.اما با توجه به اهمیت این مسجد برای مسلمانان شیعه و سنی، دکتر عرفان علوی، رئیس بنیاد تحقیقات میراث اسلامی هشدار داد هر گونه تلاش برای انجام این اقدام موجب ناآرامی خواهد شد.
دکتر علوی به روزنامه ایندیپندنت گفت مردم از این حجره ها که اتاق هایی بودند که خانواده پیامبر در آنها زندگی می کردند بازدید می کنند و برای نماز خواندن به سمت محل دفن پیامبر نماز می خوانند.
وی افزود: «اکنون آنها می خواهند مانع شوند تا زائران این مرقد را زیارت کنند به این علت که معتقدند این کار شرک است. اما تنها راهی که می توانند مانع این کار شوند این است که پیکر وی را به این قبرستان منتقل کنند.»
قرن ها است که زائران مسلمان برای انجام مناسک حج به مکه سفر می کنند و همه مسلمانان برای نماز خواندن به سوی کعبه می ایستند. بسیاری از مسلمانان در سفر به مکه برای زیارت مقبره حضرت محمد (ص) به مدینه نیز سفر می کنند.
روزنامه ایندیپندنت پیش از این افشا کرده بود که چگونه گسترش چند میلیارد پوندی مسجد الحرام منجر به تخریب ۹۵ درصد از ساختمان های هزار ساله مکه شده است و هتل ها، آپارتمان ها و مراکز خرید لوکس جای این بناهای تاریخی را گرفته اند.
دکتر علوی گفت سند مربوط به تخریب مسجد النبی در مدینه را دکتر علی بن عبدالعزیز الشبال از دانشگاه اسلامی امام محمد بن سعود در ریاض تهیه کرده است. این سند همچنین خواستار برداشته شدن گنبد سبز مقبره حضرت محمد (ص) و در نهایت انتقال پیکر وی به قبرستان بقیع در نزدیکی این مقبره شده است.
دکتر علوی گفت: حضرت (محمد ص) ناشناس خواهد شد. همه چیز در اطراف مسجد پیامبر تقریبا تخریب شده است. این مقبره با بلدوزرها احاطه شده است.
دکتر علوی گفت: مطمئن هستم که جهان اسلام از این اقدام شوکه خواهد شد. این کار موجب خشم خواهد شد.
روزنامه ایندیپندنت نتوانست با سفارت عربستان برای پرسش در این زمینه تماس بگیرد اما این سفارتخانه سال گذشته در بیانیه ای اعلام کرده بود: «توسعه مسجد الحرام هدف بسیار مهم و یکی از اهدافی است که پادشاهی عربستان که خود را متولی هر دو مسجد مقدس (مسجد الحرام در مکه و مسجد النبی در مدینه) می‌داند با نهایت جدیت آن را دنبال می کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران