ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > طالبان افغانستان با داعش متحد می‌شود

طالبان افغانستان با داعش متحد می‌شود

به گزارش ادیان نیوز، فرمانده تروریست های مسلح هم پیمان با طالبان افغانستان گفت که نیروهایش به جنگ با دولت افغانستان حتی پس از عقب نشینی نیروهای غربی از این کشور در اواخر سال ۲۰۱۴ ...

به گزارش ادیان نیوز، فرمانده تروریست های مسلح هم پیمان با طالبان افغانستان گفت که نیروهایش به جنگ با دولت افغانستان حتی پس از عقب نشینی نیروهای غربی از این کشور در اواخر سال ۲۰۱۴ ادامه خواهند داد.

alalam_635452945075669569_25f_4x3-300x200

به نوشته سایت “بی بی سی” عربی، وی که میر ویس نام دارد، افزود: اگر ثابت شود داعش به حق یک خلافت اسلامی است، جنگجویان ما به آن خواهند پیوست.

میر ویس ادامه داد: داعش را می شناسیم و با برخی از افرادش ارتباط داریم، منتظر می مانیم تا داعش شروط خلافت اسلامی را کسب کند، در چنین صورتی سران ما به آن اعلام وفاداری خواهیم کرد.

طالبان در ۱۴ جبهه افغانستان با نیروهای دولتی این کشور در نبرد است که یکی از آن پولی خمری مرکز ولایت بغلان شمالی است.
این منطقه با کابل ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

میر ویس قبلاً از گروهی به گروه دیگر منتقل شده بود ولی هم اکنون عضو حزب اسلامی معروف به خشونت طلبی است.

فرمانده تروریست های مسلح هم پیمان با طالبان افغانستان گفت: نزاع ما اصولاً با آمریکایی ها بود و آنها را مجبور به فرار کردیم و به جنگ تا تشکیل کشور اسلامی ادامه خواهیم داد.

میر ویس افزود: عملیات ما امروز چریکی است و دولت کابل مانند دولت نجیب الله که پس از خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان در سال ۱۹۸۹ بر سرکار بود، ضعیف است. ما تلاش خود را روی عملیات انفجاری، ترور و کمین متمرکز کرده ایم.

وی اعلام کرد: دولت افغانستان بجز مسیرهای هموار و مسطح، قدرت عملیات ندارد و فقط با تلاش بسیار می تواند وارد روستاها شود.

عمرالله صالح، سیاستمدار و کارشناس اطلاعاتی افغانستان، نظر دیگری دارد و روی کارآمدن طالبان و متحدانش را در افغانستان بعید می داند.

وی افزود: اوضاع سیاسی و اجتماعی افغانستان تغییر کرده است به همین دلیل احتمال دست یابی طالبان و متحدانش به قدرت در این کشور بسیار بعید است.

منبع: العالم