ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > استعداد عجیب جوانان سعودی برای داعشی شدن !!

استعداد عجیب جوانان سعودی برای داعشی شدن !!

به گزارش ادیان نیوز ، “خالد العمری” در روزنامه سعودی “الشرق” نوشت: پس از اعزام ۳۰ جوان سعودی از استان “تمیر” به صحنه‌های درگیری در خارج از کشور آن هم از استانی که تعداد ساکنان ...

به گزارش ادیان نیوز ، “خالد العمری” در روزنامه سعودی “الشرق” نوشت: پس از اعزام ۳۰ جوان سعودی از استان “تمیر” به صحنه‌های درگیری در خارج از کشور آن هم از استانی که تعداد ساکنان آن از چند هزار نفر فراتر نمی‌رود؛ گروهکی که مردم را تحریک می‌کرد، متلاشی شد !! این حادثه بار دیگر و برای هزارمین بار ثابت می‌کند که وزارت کشور به تنهایی مسؤولیت کوتاهی دیگر نهادها را به دوش می‌کشد.

farhangnews_90109-265265-1409742151
وی اقدام وزارت کشور عربستان در دستگیری اعضای این باند را دیرهنگام توصیف کرد و گفت: چگونه یک مجموعه توانسته است ۳۰ تن از جوانان یک استان کوچک را که همه یکدیگر را می‌شناسند، به اعضای داعش تبدیل کند ؟

العمری ادامه داد: برای پاسخ به این سؤال دردناک باید از همان ابتدا بگوییم که بسیاری از جوانان ما استعداد بالایی برای تحول از وضعیت طبیعی انسانی به خوی وحشیگری دارند؛ این استعداد باعث شد که گروهک مذکور و دیگر گروهکها در عربستان هزاران جوان را جذب و بدون هیچگونه سختی به تروریست تبدیل کنند.

العمری تأکید کرد: استعداد تبدیل شدن از یک انسان عادی به کسی که از بریدن سرها لذت می‌برد آن هم در عرض یک شب، مسأله‌ای نیست که به خودی خود به وجود بیاید؛ بلکه این استعداد طی مراحل رشد افراد همراه آنان بوده است.

این نویسنده سعودی، دلیل اول خوی وحشیگری جوانان سعودی را نوع گرایش و تبلیغات دینی در جامعه دانست در آن هیچگونه رحم و بخششی وجود ندارد و هیچ کسی حق مخالفت با آن را ندارد؛ بر اساس این گرایش برای همه مسائل دنیا یک حکم شرعی وجود دارد و همه حکم های دیگر باطل هستند و هرکسی که با آن مخالفت کند فاسق، گمراه و کافر است.

وی دلیل دوم را نبود مدارس فلسفی و روشهایی برای نقد زندگی در جامعه عربستان دانست.

العمری دلیل سوم را نبود اماکنی برای تفریح جوانان و خالی کردن انرژی آنان توصیف کرد و گفت که جوانان احساس می‌کنند که بخشی از جامعه نیستند.

العمری تأکید کرد که در جامعه عربستان هیچگونه طرح توسعه ملی وجود ندارد؛ و درحالیکه جوانان ۶۰ درصد این جامعه را تشکیل می‌دهند، هیچگونه مرکز فرهنگی، سینما، تئاتر و حتی ورزشگاهی برای جوانان در این کشور پیدا نمی‌شود.

منبع: العالم