ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > تاثیرپذیری کودکان عربستانی از تفکرات داعش در مدارس + تصویر

تاثیرپذیری کودکان عربستانی از تفکرات داعش در مدارس + تصویر

به گزارش ادیان نیوز، علیرغم تمام تدابیر و تحرکات عربستان در سطوح امنیتی، رسمی و دینی برای جلوگیری از ورود داعش و یا نشانه های آن به داخل کشور به نظر میرسد تبلیغات رسانه ای ...

به گزارش ادیان نیوز، علیرغم تمام تدابیر و تحرکات عربستان در سطوح امنیتی، رسمی و دینی برای جلوگیری از ورود داعش و یا نشانه های آن به داخل کشور به نظر میرسد تبلیغات رسانه ای داعش موفق تر بوده و تاثیر خود را گذاشته است.

67812_409

اولین نشانه های تاثیر از داعش در میان کودکان عربستانی ،‌تقلید این کودکان از ذبح داعش و استفاده از شعارهای آن در شبکه ها ی اجتماعی بود اما نوشتن شعارهای داعش در تعدادی از مدارس ریاض توسط این کودکان اولین بار است که اتفاق می افتد.

روزنامه “الحیات” چاپ لندن در این باره گزارش داد: برخی از دانش آموزان ، شعارهای داعش را بر روی مدارسی در محله “النسیم شرقی” ریاض از جمله مدرسه متوسطه “الواقدی” نوشته‌اند.

برخی از ساکنان این منطقه نیز گفته اند که بر روی دیوارها کلمه “باقیه” برگرفته شده از شعار داعش نوشته شده است و گروهی از جوانان مشکوک دائما شبانه در کوچه ها جولان می دهند .

نظر سنجی انجام شده توسط یک گروه معتبر علمی حاکی از آن است که ۹۲ درصد سعودی های فعال در شبکه های اجتماعی معتقدند داعش با اسلام مطابق است .

منبع: شیعه نیوز