ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۴۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > طرح ریاض برای تخریب مقبره پیامبر اکرم (ص)

طرح ریاض برای تخریب مقبره پیامبر اکرم (ص)

به گزارش روز دوشنبه (۱۰ شهریور) روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» یکی از دانشگاهیان برجسته عربستان سعودی این طرح را به عنوان بخشی از یک سند مشاوره‌ای که بین متولیان مسجد النبی در شهر مقدس مدینه منتشر ...

به گزارش روز دوشنبه (۱۰ شهریور) روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» یکی از دانشگاهیان برجسته عربستان سعودی این طرح را به عنوان بخشی از یک سند مشاوره‌ای که بین متولیان مسجد النبی در شهر مقدس مدینه منتشر شده است ارائه کرد. گفتنی است مسجد النبی به عنوان دومین مکان مقدس اسلام میزبان میلیون‌ها زائر است.

بر اساس این سند ۶۱ صفحه‌ای پیکر حضرت محمد (ص) ممکن است به صورت ناشناس در قبرستان بقیع واقع در نزدیکی مسجدالنبی دفن شود.

غدر صفحاتی از این سند مشاوره‌ای که به تازگی منتشر شده طرح تخریب حجره‌های اطرف مقبره حضرت محمد، که اعضای خانواده ایشان در آنها زندگی می‌کرده‌اند و همچنین حذف گنبد سبز مسجد النبی مطرح شده است.

دکتر عرفان علوی رئیس بنیاد تحقیقات میراث اسلامی در این رابطه گفت: «پیامبر گمنام خواهد بود. در حال حاضر همه چیز در اطراف مسجد ‌النبی نابود شده است. بولدوزرها مسجد النبی را احاطه کرده‌اند. به محض آنکه همه چیز را نابود کنند می‌توانند به سراغ این مسجد بیایند.»

وی افزود: «مطمئن هستم که جهان اسلام از این اقدام شوکه خواهد شد. این کار خشم مردم را برخواهد انگیخت.»

بر پایه گزارش‌ها تا کنون هیچگونه تصمیمی در رابطه با اجرای این طرح‌ اتخاذ نشده است.

عربستان سعودی پیش از این نیز به بهانه طرح توسعه و نوسازی، بسیاری از بخش‌های مقدس مسجدالحرام را ویران کرده است.

به گفته منتقدان این طرح بخشی از دستور کار غرب و رژیم اسرائیل است. منتقدان همچنین رژیم سعودی را به دلیل بی‌احترامی عمدی به میراث باستانی، تاریخی و فرهنگی اسلام مورد انتقاد قرار داده‌اند.

منبع : پرس تی وی