ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۷:۰۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > شاهزاده عربستانی در پاریس دنبال چیست؟

شاهزاده عربستانی در پاریس دنبال چیست؟

به گزارش ادیان نیوز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه دوشنبه شب و در پی دیدار “فرانسوا اولاند” رئیس جمهور فرانسه با “سلمان بن عبدالعزیز” ولیعهد عربستان اعلام کرد که دو کشور درصدد “اصلاح نهایی” قراردادی جهت ...

به گزارش ادیان نیوز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه دوشنبه شب و در پی دیدار “فرانسوا اولاند” رئیس جمهور فرانسه با “سلمان بن عبدالعزیز” ولیعهد عربستان اعلام کرد که دو کشور درصدد “اصلاح نهایی” قراردادی جهت مسلح کردن ارتش لبنان به سلاح‌های فرانسوی به ارزش سه میلیارد دلار هستند.

شاهزاده عربستانی در پاریس دنبال چیست؟

سایت عربستانی “ایلاف” نوشت: پیشتر یک مسؤول در دفتر ریاست جمهوری فرانسه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرده بود که این قرارداد تکمیل شده است فقط برخی از مسائل فنی باقیمانده که باید تکمیل شود این قرارداد دوشنبه شب امضا نمی‌شود اما این قرارداد در مرحله اصلاحات نهایی است.

همزمان فرانسوا اولاند در ضیافت شامی به افتخار ولیعهد عربستان در جمع حدود ۲۰۰ مهمان اعلام کرد: لبنان یک کشور شگفت‌انگیز و زیبا است در عین حال، ایمن نیست و این کشور که میزبان هزاران آواره است به امنیت نیاز دارد.

اولاند افزود: ما عربستان و فرانسه، با هم به توافق رسیدیم که به لبنان کمک کنیم اما این امر مشروط به این است که لبنان نیز برای حفظ امنیت خود کمک کند.

رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت که کشورش تصمیم گرفته است به عراق کمک نظامی و انسانی کند و عراق نیازمند اصلاح دولت و تشکیل قوه مجریه فراگیر برای اجتناب از تقسیم و ممانعت از آشوب است.

سلمان بن عبدالعزیز ۷۸ ساله، برادر ناتنی عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دوشنبه در سفری سه روزه وارد پاریس شد. پیشتر لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با روزنامه عربستانی عکاظ اعلام کرده بود که مذاکرات رئیس‌جمهور فرانسه با ولیعهد عربستان بر روی پیشنهاد فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین المللی در پاریس جهت مقابله با داعش متمرکز است.

منبع: العالم