ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۲۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > اعلام مصادیق جنایات جنگی داعش

اعلام مصادیق جنایات جنگی داعش

به گزارش ادیان نیوز ، «فلاویا پانسیری»، معاون کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز در نشست فوق العاده شورای حقوق بشر تاکید کرد که گزارش های متعددی از اقدامات غیر انسانی داعش به میزان ...

به گزارش ادیان نیوز ، «فلاویا پانسیری»، معاون کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز در نشست فوق العاده شورای حقوق بشر تاکید کرد که گزارش های متعددی از اقدامات غیر انسانی داعش به میزان وسیعی را دریافت کردیم.

1403491327_201451230651_da-far
معاون ناوی پیلاوی گفت: «حملات عمدی و سیستماتیک داعش به غیرنظامیان می‌تواند جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی باشد». «فلاویا پانسیری» در ادامه افزود: «شواهد متقن وجود دارد که داعش و گروه‌های تروریستی وابسته به آن به کشتار هدفمند، سوء استفاده جنسی و شکنجه در عراق مرتکب شدند».

شورای حقوق بشر سازمان ملل در نشست امروز خود اعلام کرد که با اعزام یک هیات حقوق بشری به عراق برای بررسی نقض حقوق بشر توسط عناصر تکفیری داعش موافق است. ناوی پیلای کمیسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل نیز شنبه گذشته در بیانیه‌ای جنایات گسترده داعش علیه اقلیت‌های مذهبی در عراق را محکوم کرد.

ناوی پیلای گفت: اقدامات داعش در کشتار هدفمند، سازمان یافته وعمدی غیرنظامیان پس از تفکیک قومیتی و مذهبی آنها، در سطح جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به حساب می‌آید. وی نقل از بازماندگان و شاهدان عینی تصریح کرد: عناصر داعش در ۱۰ ژوئیه حدود ۶۷۰ نفر از افراد محبوس در زندان بادوش در شهر موصل را به یک منطقه دور منتقل کرده و پس از بررسی مذهبشان، آنها را به قتل رساندند.

پیلای اقدامات داعش در کشتار، برده ‌‌داری، هتک حرمت و هدف قرار دادن انسان ها براساس نژاد، گرایش های دینی و مذهبی آنها را محکوم کرد. وی از دولت عراق و جامعه بین المللی خواست تا از اقلیت های نژادی و دینی در عراق محافظت کنند.

منبع: فارس