ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > مدیر ارشد سیا؛ داعش را ما ایجاد کردیم

مدیر ارشد سیا؛ داعش را ما ایجاد کردیم

به گزارش ادیان نیوز، استیون کلی (Stiven Kelli) یکی از مدیران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه زنده ای که با شبکه پرس تی وی ایران داشت گفت: دشمن بودن داعش برای آمریکا و ...

به گزارش ادیان نیوز، استیون کلی (Stiven Kelli) یکی از مدیران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه زنده ای که با شبکه پرس تی وی ایران داشت گفت: دشمن بودن داعش برای آمریکا و حرف‌های این چنینی تنها حرف است.

L129884276084

وی با اشاره به حمایت‌هایی که از ایجاد و تداوم وجود داشته گفت: به تمام کسانی که فکر می‌کنند آمریکا باید به داعش حمله کند می‌گویم که این فکری غیر لازم است. چرا که داعش را خود آمریکا ایجاد کرد و خود آمریکا حمایتش کرد و اداره می‌کند.

این مقام سازمان سیا با بیان این‌که آمریکا هیچ قصد جدی‌ای برای از بین بردن داعش ندارد ادامه داد: اگر آمریکا به راستی قصد منهدم کردن داعش را در سر داشت به جای بمباران‌های بی‌مورد منابع مالی این گروه را نابود می‌کرد و یا افراد متفکر و فرماندهان این گروه را ترور می‌کرد.

این اظهارات از سوی یک مقام سازمان امنیتی آمریکا در شبکه ای که متعلق به جمهوری اسلامی است موجب بروز موجی از اظهار نظرها و مباحثات شده است.

منبع: ابنا