ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > آقازاده بحرینی؛ “مساجد شیعه مظهر شرک است” !!

آقازاده بحرینی؛ “مساجد شیعه مظهر شرک است” !!

ناصر بن خالد ادعا کرد که اقدامش در توصیف مقدسات شیعیان به “شِرک” در راستای “اعلای کلمه حق” است. !! وی در کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به انتقادهای مطرح شده علیه نوشته هایش در شبکه های ...

ناصر بن خالد ادعا کرد که اقدامش در توصیف مقدسات شیعیان به “شِرک” در راستای “اعلای کلمه حق” است. !!
وی در کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به انتقادهای مطرح شده علیه نوشته هایش در شبکه های اجتماعی، و متهم شدن به دشمنی با شیعیان گفت: “اگر اداره اوقاف جعفری زیارتگاههایی را اداره نمی کند که در آن شرک به خدا صورت می گیرد، من آماده هستم که به طور علنی محاکمه شوم”.

ناصر آل خلیفه فردی تندرو است، که برخی او را به حمایت از گروههای تروریستی در سوریه و عراق متهم کرده اند. بر اساس این اتهامات وی با حمایت پدرش چتری حمایتی را برای جمع آوری پول برای جنگجویان مسلح در این دو کشور فراهم کرده است.

فرزند وزیر دفتر پادشاهی بحرین در ادامه ادعاهایش گفت: “مسأله به چالش طلبیدن یا برتری جویی نیست، بلکه اعلای کلمه حق است. مسئله مثل روز روشن است. ای برادرانم وضعیت عراق و شام را درنظر بگیرد، آیا ملی گرایی سودی برای آنها داشت”؟

وی افزود: “شعارهای هموطن بودن و برادری با کسانی که با خدا و رسولش دشمنی کردند، سودی ندارد و خداوند آنچه در سینه آنها بود را آشکار کرد”.

این گفته های فرزند وزیر دفتر پادشاهی بحرین نمونه ای از نفوذ جریان های سلفی افراطی در قلب خاندان آل خلیفه حاکم در این کشور است. صحفه وی در شبکه اجتماعی توییتر مملو از واژگان زبان بنیادگرایی است که افکار خود را از همان مرجعی می گیرد که گروههای القاعده در دستور کار خود قرار داده اند.

فرزند وزیر دفتر پادشاهی بحرین در نوشته های سابق خود در شبکه اجتماعی توییتر نیز تأکید کرده بود: “بحرین از آن همگان نیست. از مجوس (شیعه) درخصوص توحید متنفر نیستیم اما برائت از شرکت آنها واجب است و کمک به آنها در زمینه شرک به خدا ظلمی بزرگ است”.

وی درباره شعارهای ملی گرایانه بحرینی‌ها در تظاهرات برای اتحاد و دوری از تفرقه، اظهار داشت: “شعار نه سنی نه شیعه، فقط بحرینی… دعوت به جاهلیتی است که طرفداران شرک مطرح می کنند”.

فرزند وزیر دفتر پادشاهی بحرین یکی از مراکز تبلیغاتی برای فراخوان موسوم به “تجهیز جنگجو” بود. این فراخوان از سال ۲۰۱۲ میلادی چهار بار در بحرین برگزار شد و هدف از این فراخوان آماده کردن جنگجویان داوطلب و اعزام آنها به سوریه و جمع آوری کمک مالی به منظور تجهیز آنها برای به اصطلاح کار جهادی در این کشور بود.

فرزند وزیر دفتر پادشاهی بحرین در نوشته های سابق خود در شبکه توییتر آورده بود: “درها برای مسلح کردن مجاهدان در سوریه باز است، خود را بی نصیب نگذارید.”

بر اساس این گزارش، رژیم بحرین که همواره مواضع خصمانه‌ای را علیه اکثریت شیعیان این کشور اتخاذ کرده، بعد از جنبش گسترده و مسالمت آمیز مردمی در سال ۲۰۱۱ میلادی، به شدت آنان را سرکوب کرد؛ به همین دلیل امید نمی رود که این رژیم اقداماتی قانونی را علیه فرزند رئیس وزیر دفتر پادشاهی بحرین به خاطر “مشرک” توصیف کردن شیعیان اتخاذ کند.