ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > جلسه ی محاکمه ی شیخ نمر برگزار شد :اختصاصی/

جلسه ی محاکمه ی شیخ نمر برگزار شد :اختصاصی/

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیخ نمر باقر النمر، اخبار رسیده از ریاض پایتخت عربستان سعودی حاکی است که جلسه ی محاکمه ی شیخ نمر امروز برگزار شد. در این جلسه ...

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیخ نمر باقر النمر، اخبار رسیده از ریاض پایتخت عربستان سعودی حاکی است که جلسه ی محاکمه ی شیخ نمر امروز برگزار شد.

IMG10014933

در این جلسه قاضی آیت الله نمر را به اغتشاش، اقدام مسلحانه، برهم زدن نظم عمومی جامعه، تشکیل جلسات علیه نظام آل سعود و اقدام به برگزاری تظاهرات علیه نظام متهم کرد.

آیت الله نمر در ابتدا ی جلسه سوره انشراح راقرائت کرد و در ادامه گفت : من تمامی اتهامات وارده را رد می کنم. آل سعود با محاکمه ی من قصد دارد که آزادی مردم را سرکوب کند، و آنها را از مطالبات اصلاحات در حکومت منع کند.

در ادامه دکتر صادق الجبران، وکیل آیت الله نمر، اتهامات وارده را تهمت دانست و گفت : بنا بر قوانین کشور، مردم می توانند از شاهزادگان بخواهند در امور خود اصلاحاتی داشته باشند و فعالیت های شیخ نمر نیز جزو همین موارد بوده است.

وکیل آیت الله نمر، با رد ادعای دادگاه مبنی بر اقدام مسلحانه از سوی شیخ النمر تاکید کرد: این روحانی عربستانی نه تنها هنگام بازداشت بلکه پیش از آن نیز هرگز سلاح به دست نگرفته و همواره خواهان اعتراض های مسالمت آمیز بوده است.

گفتنی است که نظام آل سعود چندین مرتبه آیت الله نمر را به پای میز محاکمه احضار کرده است ولی جلسات محاکمه هیچ نتیجه ای نداشته است.

لازم به ذکر است که هیچگونه حکمی تاکنون علیه آیت الله نمر، صادر نشده است.