عالم الازهر:صحیح بخاری “مسخره” است!+فیلم Reviewed by Momizat on . به گزارش ادیان نیوز، شیخ “محمد عبدالله نصر” از علمای الازهر در مناظره با یک شیخ سلفی در شبکه مصری “المحور”، با انتقاد از روایت های “صحیح بخاری”، این کتاب را “مس به گزارش ادیان نیوز، شیخ “محمد عبدالله نصر” از علمای الازهر در مناظره با یک شیخ سلفی در شبکه مصری “المحور”، با انتقاد از روایت های “صحیح بخاری”، این کتاب را “مس Rating:
شما اینجا هستید: خانه » خبر ويژه » عالم الازهر:صحیح بخاری “مسخره” است!+فیلم

عالم الازهر:صحیح بخاری “مسخره” است!+فیلم

به گزارش ادیان نیوز، شیخ “محمد عبدالله نصر” از علمای الازهر در مناظره با یک شیخ سلفی در شبکه مصری “المحور”، با انتقاد از روایت های “صحیح بخاری”، این کتاب را “مسخره” و مایه تمسخر اسلام و مسلمانان دانست و گفت: بخاری با روایت هایش به پیامبر اسلام توهین و ادعا کرده است که -العیاذ بالله- آن حضرت دو بار قصد خودکشی داشته است، اما جبرئیل، ایشان را از این اقدام منع کرده است(!)

86796-257989-140773199986796-257989-1407731999

نصر هنگامی واژه “مسخره” را به کار برد که شیخ سلفی در توصیف صحیح بخاری، آن را “مفخره” (مایه افتخار) اسلام و مسلمین نامید، که در اینجا محمد نصر سخن او را قطع کرد و گفت: “مفخره” نه، صحیح بخاری “مسخره” است…

یادآور می شود، صحیح بخاری اولین و معتبرترین کتاب حدیثی اهل سنت و یکی از صحاح ششگانه آنها به شمار می آید که توسط محمد بن اسماعیل بن ابراهیم بن مغیرة بن بردزبه بخارایی (۱۹۴-۲۵۶ هجری) گردآوری شده‌است. عموم اهل سنت، صحیح بخاری را صحیح ترین کتاب بعد از قرآن (اصح کتاب بعد کتاب الله) می پندارند.

اگرچه اغلب اهل سنت، کلیه روایت های این کتاب حدیثی را صحیح و مورد تأیید می دانند و برخی روایت های غیرقابل قبول و متناقض آن را هم به گونه ای توجیه می کنند، اما شماری از علمای معاصر اهل سنت، تشکیک های مختلفی درباره روایت های این منبع حدیثی مطرح کرده اند که این امر با واکنش های شدیدی از سوی علمای متعصب هم مذهب آنان مواجه شده است.

منبع: فرهنگ نیوز

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 17272

دیدگاه (1)

 • پارسا

  شیخ؟! عالم؟ اهل سنت؟!

  :)))
  واقعا گاهی میمانم شما مردم را چ فرض میکنید؟! یعنی این افرادی که حرفاتون رو گوش میکنن و یکجورایی مریدانتون هستند ، واقعا اینقدر جلبک وعقب افتاده اند که هشما اینقدر بی پروا هر خزعبل متوهمانه و کودک خندان و کودن شاد کنی را ، آنهم با این گستاخی و جسارت و بی خجالت به خوردشان میدهید؟
  اینا رو باید برد و روشون آزمایش انجام داد و بعد هم معدومشون کرد! که بقیه نسل بشر رو آلوده نکنن!! :))) خخخخخهههاهاااااهاهااخخخهههاااهاها!

  آقا بسیار ممنونیم از اینکه موجب شادی ما میشوید و لبمان را خندان مینمایید!
  خدا پدرتون رو بیامرزه که چنین دلقک های با استعدادی را تحویل جامعه داد!
  احسنت ! احسنت!
  :))))
  ههاهاههاهاهاهاهاهاه

  پاسخ دادن

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.