ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > داعش ۱۱۳هزار خانواده عراقی را آواره کرده است

داعش ۱۱۳هزار خانواده عراقی را آواره کرده است

به گزارش ادیان نیوز، “محمد الخزاعی” معاون دبیر کل جمعیت هلال احمردر گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: آخرین آمار رسمی بیانگر مهاجرت ۱۱۳ هزار و ۳۱۶ خانواده از استان های دیاله، صلاح الدین، ...

به گزارش ادیان نیوز، “محمد الخزاعی” معاون دبیر کل جمعیت هلال احمردر گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: آخرین آمار رسمی بیانگر مهاجرت ۱۱۳ هزار و ۳۱۶ خانواده از استان های دیاله، صلاح الدین، نینوا و کرکوک به منطقه کردستان واقع در شمال عراق و استان های مرکزی و جنوبی این کشور است.

داعش 113هزار خانواده عراقی را آواره کرده استداعش 113هزار خانواده عراقی را آواره کرده است

وی با بیان این که جمعیت هلال احمر به کمک رسانی به همه کسانی که از چهاراستان عراق مهاجرت کرده اند، ادامه خواهد داد، افزود: وضعیت افرادی که به استانهای مرکزی و جنوبی مهاجرت کرده اند بهتر از افرادی است که به مناطق شمالی عراق رفته اند.

پس از تسلط جریان تکفیری و بعثی بر بخش های زیادی از استان نینوا در دهم ژوئن و عقب نشینی ارتش عراق از این منطقه و باقی گذاشتن مقادیر زیادی سلاح و مهمات، تنش و اضطراب در مناطق شمالی و غربی عراق حاکم شده است.
این وضعیت در شهرهای استان صلاح الدین و شهر کرکوک در استان کرکوک واقع در شمال عراق و چندین ماه پیش از آن در شهرهای الانبار نیز به چشم می خورد.

نیروهای عراقی طی چندین هفته گذشته توانستند با اجرای عملیات های مختلف و پس از درگیری های شدید، افراد مسلح را از برخی مناطق عراق بیرون کنند و بار دیگر بر چندین شهر و منطقه تسلط یابند.

منبع: العالم

 

مطالب مرتبط