ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۲۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, خبر ويژه, سوژه های داغ > عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش

عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش

عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش با پیشروی ارتش عراق در استان نینوا ادامه دارد و نیروهای عراقی پس از پاکسازی مناطقی از موصل، به سمت غرب این شهر پیشروی می کنند.    [jwplayer mediaid="66321"] گردان های ویژه ...

عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش

عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش با پیشروی ارتش عراق در استان نینوا ادامه دارد و نیروهای عراقی پس از پاکسازی مناطقی از موصل، به سمت غرب این شهر پیشروی می کنند.

 

 [jwplayer mediaid=”66321″]

گردان های ویژه مبارزه با تروریسم ارتش عراق از یک سو با پیشروی در استان نینوا، اقدام به پاکسازی مناطقی از موصل کردند و از سوی دیگر توانستند تعدادی از تک تیراندازهای داعش را در استان “الانبار” به هلاکت برسانند. همچنین ارتش عراق به مواضع تروریست ها در مناطق “الحمیر”، “السجر”، “ذراع دجله” و “ابراهیم بن علی” استان الانبار حمله و آنها را به هلاکت رسانند.

 

“ستار غانم” پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی عراقی به شبکه العالم گفت: شرایط این مرحله ایجاب می کنند که ارتش، دولت، ملت و نهادهای عراق در کنار یکدیگر قرار بگیرند و از هم حمایت کنند و امروز لازم است که عراقی ها یکپارچه از کشورشان دفاع کنند.

 

“ریاض موسی” تحلیلگر عراقی اظهار داشت: ارتش عراق این نبرد را یکسره خواهد کرد، زیرا نبرد امروز، نبرد زندگی و روشنایی با مرگ و تاریکی است و به طور قطع پیروزی از آن زندگی و روشنایی خواهد بود.

 

منابع نظامی عراقی خاطرنشان کرد، نیروی هوایی ارتش عراق کاروانی از خودروهای  داعش را در اطراف موصل هدف قرار داد و ده ها نفر از عناصر مسلح را به هلاکت رساند. همچنین شمار زیادی از عناصر داعش نیز هنگام فرار به سمت موصل پس از شکست در شهرهای تکریت و سامرا، هدف عملیات ارتش قرار گرفتند.

 

“فوزی اکرم” سیاستمدارعراقی گفت: امروز به خواست خدا، نهادهای امنیتی از جمله وزارت کشور، وزارت دفاع و وزارت امنیت ملی به همراه نهادهای اطلاعاتی در اوج آمادگی برای بازپس گیری همه مناطق به ویژه استان نینوا، دومین استان بزرگ عراق هستند.

 

با پیروزهای ارتش عراق و عزیمت گردان های ویژه نظامی به مناطق شمال و غرب این کشور، گروه های مسلح به نشر شایعات و ارعاب مردم ادامه می دهند.