ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۳۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, خبر ويژه > تسلط بر پایتخت عراق، مقصد نهایی داعش است

تسلط بر پایتخت عراق، مقصد نهایی داعش است

تروریست های داعش در تکریت و شمال این شهر شوراهای نظامی تشکیل داده و با وجود کشتارهایشان علیه مردم بی گناه مدعی بودند که برای انتقام و خونریزی نیامده اند.   خبرگزاری انگلیسی رویترز روز پنجشنبه گزارش ...

تسلط بر پایتخت عراق، مقصد نهایی داعش است

تروریست های داعش در تکریت و شمال این شهر شوراهای نظامی تشکیل داده و با وجود کشتارهایشان علیه مردم بی گناه مدعی بودند که برای انتقام و خونریزی نیامده اند.

 

خبرگزاری انگلیسی رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش اعلام کرده است مقصد نهایی ما، بغداد – پایتخت عراق – است و نبرد تعیین کننده در آنجا رخ خواهد داد.

 

رویترز این مطلب را به نقل از یکی از سران قبایل عراق در شهر علم در شمال تکریت بیان کرد؛ جایی که تروریست‌های داعش تا عصر دیروز به مدت چند روز بر آن حاکم شده بودند.

 

بر اساس این گزارش، تروریست های داعش در تکریت و شمال این شهر شوراهای نظامی تشکیل داده و با وجود کشتارهایشان علیه مردم بی گناه مدعی بودند که برای انتقام و خونریزی نیامده اند.

 

رویترز در این زمینه به نقل از یکی از سران قبایل عراق در شهر علم در شمال تکریت گفت: صدها تن از آنها(نیروهای داعش) به شهر ما آمدند و گفتند که برای انتقام و خونریزی نیامده اند. بلکه در جستجوی اصلاحات و برقراری عدالت هستند.

 

به گفته وی، آنها پس از تسلط بر علم، یک ژنرال بازنشسته را برای اداره شهر گماشته اند.

 

از سوی دیگر، براساس گزارش رویترز، اقدامات امنیتی در بغداد برای جلوگیری از حرکت شبه نظامیان سنی که بسوی این شهر در حرکت هستند افزایش یافته است.

 

در این گزارش، پیشروی نیروهای داعش تعجب آور خوانده شده و از آن به عنوان بزرگتری تهدید برای عراق پس از عقب نشینی نیروهای آمریکایی در سال 2011 نام برده شده است.

 

مالکی، سقوط موصل را یک توطئه خوانده و گفته است که نیروهای امنیتی که پست های خود را ترک کرده اند مجازات خواهند شد.

 

وی همچنین گفت که عراقی ها در چند استان داوطلب پیوستن به ارتش برای مبارزه با نیروهای داعش شده اند.

 

از سوی دیگر، داعش در صفحه توییتر خود اعلام کرد موصل را در چارچوب طرح فتح کل استان و پاکسازی آن از مرتدان به تصرف درآورده است.