ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خبر ويژه > ظریف:اعزام نیرو به عراق را رد کرد

ظریف:اعزام نیرو به عراق را رد کرد

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با نشریه «نیویورکر» بر ضرورت همکاری کشورها برای مقابله با تهدید گروه‌های افراط‌گرا تأکید کرده است.وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با نشریه «نیویورکر» بر ضرورت همکاری کشورها برای ...

2050898_174
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با نشریه «نیویورکر» بر ضرورت همکاری کشورها برای مقابله با تهدید گروه‌های افراط‌گرا تأکید کرده است.

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با نشریه «نیویورکر» بر ضرورت همکاری کشورها برای مقابله با تهدید گروه‌های افراط‌گرا تأکید کرده است.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در گفت‌وگو با نشریه «نیویورکر» ثبات در عراق را به نفع همه کشورها دانست. وی که با «رابین رایت» خبرنگار این نشریه گفت‌وگو می‌کرد، در مورد تحولات اخیر عراق و احتمال نقش‌آفرینی واشنگتن در مبارزه با گروه تروریستی «داعش»، گفت: «ثبات حاکمیت در عراق به نفع همه است. اگر ایالات متحده واقعا به این نتیجه برسد که این گروه‌ها تهدیدی برای امنیت منطقه محسوب می‌شوند و اگر ایالات متحده واقعا می‌خواهد با تروریسم و افراطی‌گری مبارزه کند، خوب این یک هدف مشترک جهانی است.»

آقای ظریف با بیان اینکه در روزهای اخیر رایزنی‌های تلفنی‌ای را با مقامات کشورهای همسایه عراق داشته است. وی همچنین گزارش‌های منتشر شده در مورد اعزام نیروهای ایرانی به عراق را رد کرده است. در روزهای اخیر چندین رسانه غربی از جمله روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» مدعی اعزام نیروهای ایرانی برای مبارزه با تروریست‌های داعش به سوریه شدند.

وزیر امور خارجه ایران در مورد تهدیدات ناشی از گروه‌های افراط‌گرا نظیر داعش نیز گفته است: «این افراط‌گری تهدیدی برای همه است. این امر ملاحظات و محاسبات راهبردی را برای هرکسی که علاقمند به صلح و ثبات در منطقه است، تغییر داده است… فکر می‌کنم همه ما باید به این درک برسیم که این یک تهدید است و باید با هم همکاری کنیم – نه علیه یکدیگر.»

فارس