ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اسلایدشو, فیلم و کلیپ و صوت, مذهبي > مستند باران خون در عاشورا در کشورهای مختلف ( خون ، اشک ، آسمان ) + فیلم

مستند باران خون در عاشورا در کشورهای مختلف ( خون ، اشک ، آسمان ) + فیلم

همزمان با آغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، فیلم مستند «خون. اشک. آسمان» تولیدی مجموعه فطرس مدیا(گروه مستندسازان شیعه) با موضوع «تحقیقی در راستای باران خون» به مدت زمان  دقیقه تولید شد.     این مستند به ...

همزمان با آغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، فیلم مستند «خون. اشک. آسمان» تولیدی مجموعه فطرس مدیا(گروه مستندسازان شیعه) با موضوع «تحقیقی در راستای باران خون» به مدت زمان  دقیقه تولید شد.

 Capture

 

این مستند به زبان فارسی و در سه کشور ایران، بریتانیا و آمریکا تولید شده است، از کارشناسان و دانشمندان صاحب‌نظر و همچنین از اسناد و کتب تاریخ اروپا و اسلام در این بحث بهره گرفته است.

 

از کارشناسان و محققان این مستند می‌توان به «ریچارد نورث» رئیس کرسی تاریخ دانشگاه آکسفورد و پژوهشگر تاریخ آنگلوساکسونها، «جان ودادی» فیلمساز و محقق بریتانیایی، «مهندس قاضی» از سازمان هواشناسی کشور، «محمدحسین رجبی دوانی» متخصص تاریخ اسلام، «حسن رجبیان» کتاب شناس و اسلام پژوه و «فریدون صحافی» اسلام پژوه از ایالات متحده آمریکا نام برد.

 

مستند «خون. اشک. آسمان» به تهیه کنندگی مجموعه فطرس مدیا و به کارگردانی سیدجواد موسوی روستائی تولید شده است که قرار است در ایام محرم از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش شود.