ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۴۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / مذهبي > نماز چه فوایدی دارد / این بار علم به بررسی تاثیرات نماز پرداخته است

نماز چه فوایدی دارد / این بار علم به بررسی تاثیرات نماز پرداخته است

نماز چه فوایدی دارد همیشه از فواید معنوی نماز خواندن شنیده ایم و بدون شک اولین کارکرد این کار هم تعالی روح و فرا رفتن از دغدغه های دنیوی است؛ اما به تازگی محققان پرده از اثرات ...

نماز چه فوایدی دارد

نماز چه فوایدی دارد

همیشه از فواید معنوی نماز خواندن شنیده ایم و بدون شک اولین کارکرد این کار هم تعالی روح و فرا رفتن از دغدغه های دنیوی است؛ اما به تازگی محققان پرده از اثرات مثبت نمازخواندن برای جسم و کاهش احتمال کمردرد برداشته اند، البته اگر به درستی انجام شود.
این تحقیق که از سوی دانشگاه پن استیت بهرند در پنسیلوانیا انجام شد برای مطالعه تأثیر نماز خواندن بر کاهش کمردرد از مدل های انسانی اما کامپیوتری زنان و مردان هندی، آسیایی و آمریکایی استفاده کرد.
تقریباً 1.6 میلیارد مسلمان در سراسر جهان هرروز 3 تا 5 مرتبه خم می شوند، زانو می زنند و پیشانی خود را روی زمین در جهت قبله که مکه باشد قرار می دهند. حالا محققان کشف کرده اند تأثیر مثبت نمازخواندن نه تنها از بین بردن تشویش های جسمانی است بلکه طرز صحیح قرارگیری زانو و کمر در این کار می تواند به خودی خود درمان بالینی مؤثری باشد.نماز خواندن

نماز خواندن

نماز چه فوایدی دارد

رابطه نماز خواندن و سلامت بدن

شاید بتوان چنین تصور کرد که حرکات بدن به هنگام نمازخواندن شبیه تمرین های یوگا است که برای کم کردن درد کمر استفاده می شود.
این طور که به نظر می رسد عمل زانو زدن که به عنوان سجود شناخته می شود خاصیت ارتجاعی مفاصل را بالا می برد. البته این تیم تحقیقاتی این نکته را موردنظر قرار نداده بود که آیین های متفاوت نمازگزاری تا چه مقدار می توانند برای افرادی که دچار ناتوانی و معلولیت جسمانی هستند و در عین حال از کمردرد رنج می برند مؤثر باشد.

 

رابطه نماز خواندن و سلامت بدن

به گفته محققان، سلامت جسمانی تحت تأثیر عوامل اجتماعی- اقتصادی، سبک زندگی و مذهب است. یک فرد نمازگزار می تواند استرس فیزیکی و تشویش خود را با نمازخواندن از بین ببرد. البته لازم به ذکر است که پیش از این در تحقیقات آمده بود که آیین نماز خواندن می تواند درمان مؤثری برای اختلال های عصبی- عضلانی- اسکلتی باشد.