ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۲۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / مذهبي > کیک ۸۸۸ متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است

کیک ۸۸۸ متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است

کیک ۸۸۸ متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است عاشقان امام رضا علیه السلام در روز تولد ایشان اقدام به پخت کیک  ۸۸۸ متری نمودند. این کیک بزرگ بین تمامی زائران حرم امام تقسیم ...

کیک 888 متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است

کیک ۸۸۸ متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است

عاشقان امام رضا علیه السلام در روز تولد ایشان اقدام به پخت کیک  ۸۸۸ متری نمودند. این کیک بزرگ بین تمامی زائران حرم امام تقسیم شد و همه در این کار بزرگ شرکت کردند. در زیر تصویری از این کیک بزرگ با هم خواهیم دید.

به گزارش نکته نیوز:

بزرگترین کیک پخته شده در جهان اسلام به طول ۸۸۸ متر و ۱۴ تن وزن پخته و در بین زائران حرم رضوی توزیع شد.پخت این کیک که دو روز پیش از میلاد امام رضا (ع) در کارگاه تولید کیک و شیرینی آغاز شده بود، در روز ولادت امام هشتم در بست باب الجواد (ع) که حد فاصل باب الرضا (ع) و باب الجواد (ع) است، توزیع شد.

ندا سادات صدر، مدیر روابط عمومی برنامه کیک بزرگ میلاد امام رضا (ع) به خبرنگار خبرگزاری رضوی گفت: این کیک برای چهارمین سال در مشهد پخت می شود، از ۸۸ متر شروع شده و به ۸۸۸ متر رسیده است.

کیک 888 متری که توسط عاشقان امام رضا پخته شده است

به گفته او بنیانگذار این کیک مرحوم سید مهدی صدر بود و بانی این برنامه هم هیئت الرضای شهرستان آباده شیراز است. کمک صنف قنادان و شیرینی پزان خراسان رضوی و همکاری خوب آستان قدس رضوی در این برنامه قابل قدردانی است.

صدر با بیان اینکه این کیک به نام امام رضا (ع) است و توسط عاشقان آن حضرت پخت می شود، افزود: قنادان اصفهانی چهار سال است که از اصفهان به مشهد می آیند و این کیک را می پزند امسال هم صنف قنادان و شیرینی پزان استان، کمک شایانی داشتند.

ندا سادات صدر یادآور شد: این کیک در کارگاه های شیرینی پزی اطراف مشهد پخت شد و به صورت قالب بندی شده در کنار هم چیده و تزئین شد. تزئین این کیک هم با نام علی بن موسی الرضا (ع) و پسر بزرگوارشان امام جواد (ع) آغاز می شود، بعد از آن طرح پرچم ایران و پرچم آستان قدس رضوی روی کیک منقش می شود، در میانه کیک هم هشت ضعلی بزرگی درست شده که اطراف آن هم تزئیناتی از آهو است، ادامه کیک هم اسامی ائمه اطهار (علیها السلام) است.