ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > پیروز قربانی : خط دفاع استقلال هماهنگ نیست / اگر نمیخواهید از منصوریان حمایت کنید شفاف بگویید

پیروز قربانی : خط دفاع استقلال هماهنگ نیست / اگر نمیخواهید از منصوریان حمایت کنید شفاف بگویید

مجله اینترنتی نکته نیوز : مدافع سابق استقلال گفت:چند سال است که در آسیا نباخته ایم و مطمئن هستم که با کی روش به جام جهانی می رویم. پیروز قربانی در گفت و گو با کاپ، ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : مدافع سابق استقلال گفت:چند سال است که در آسیا نباخته ایم و مطمئن هستم که با کی روش به جام جهانی می رویم.

پیروز قربانی در گفت و گو با کاپ، در خصوص شرایط این روزهای استقلال اظهار داشت: متاسفانه شرایط استقلال خوب نیست. دعا می کنیم هرچه زودتر تیم به لحاظ نتیجه گیری به روزهای خوب بازگردد. به نظر من استقلال می توانست در ابتدای فصل یارگیری بهتری انجام دهد.

وی در خصوص انتقادهایی که به خط دفاع استقلال می شود ادامه داد: من بارها گفته ام که خط دفاع نیاز به یک بازیکن رهبر دارد تا بتواند تیم را مدیریت کند و استقلال چنین بازیکنی را در خط دفاع ندارد. اکثر بازیکنان خط دفاع استقلال خارجی هستند و از نظر برقراری ارتباط تا با یکدیگر هماهنگ شوند نیاز به زمان دارند. اگر استقلال در ابتدای فصل بازیکنی چون پژمان منتظری یا سیدجلال حسینی جذب این تیم می شدند شرایط بهتری داشت.

a2f51c96-3265-4df5-bbf2-ccd44aa06ed2

کاپیتان سابق استقلال درباره اینکه خیلی ها اعتقاد دارند دربی آخرین فرصت برای منصوریان است، خاطرنشان کرد: به نظرم این تصمیم درستی نیست. نکته ای که خیلی جالب است مدیرعامل جدید استقلال است که خیلی دوپهلو مصاحبه می کند. اگر می خواهی حمایت کنی این کار را انجام بده و اگر نمی خواهی از مربی تیمت حمایت کنی خیلی شفاف صحبت کن.متاسفانه مشکل مدیریت در همه جای فوتبال وجود دارد. از اعضای هیات مدیره استقلال خیلی ها را نمی شناسم. آنها کجا بودند و چگونه به بدنه فوتبال وارد شدند. هیات مدیره استقلال باید سابقه حضور در این تیم را داشته باشند. افرادی که هم تحصیلکرده و هم کاربلد باشند و دیگر نیازی نباشد که از جاهای دیگر به فوتبال افرادی ورود کنند.

وی ادامه داد: خیلی ها به فوتبال می آیند و فقط وعده الکی می دهند تا معروف شوند. وعده هایی مثل تزریق پول و حل مشکلات مالی. هیچ وقت هم عملی نمی شود. آنها بیشتر به دنبال شهرت هستند تا از آن برای بیزنس خود استفاده کنند. مدیرعامل استقلال اگر فوتبالی باشد این را می فهمد تیمی که ۷۰، ۸۰ درصد آن عوض شده و مربی جدید به آن آمده است نیاز به زمان دارد تا به هماهنگی بیشتر برسد. البته من انتقادی هم به خود علی منصوریان دارم. او خودش سطح توقعات را بالا برد و حالا باید جواب دهد. او نوع برخوردش و نوع مصاحبه هایش در ابتدای فصل سطح توقعات را بالا برد.

قربانی در خصوص پیش بینی اش از بازی روز جمعه تصریح کرد: سخت است. ما نباید خودمان را گول بزنیم. خیلی ها می گویند تیمی که ضعیف تر است دربی را می برد ولی این مساله همیشه صدق نمی کند. استقلال اگر از لحاظ روحی و روانی خودش را آماده بازی کند می تواند به موفقیت برسد. تیم پرسپولیس تیم خوب و تاکتیکی است و از مربی بزرگی چون برانکو سود می برد.

وی خاطرنشان کرد: نقش مربی در دربی تاثیرگذار است. مربی که بتواند تیمش را از لحاظ روحی و روانی آماده کند. در سال هایی که من در دربی بازی می کردم امیر قلعه نویی بسیار خوب این کار را انجام می داد. علی منصوریان نیز این قدرت را دارد و می تواند فشار را از روی تیمش بردارد. حضور منصوریان روی نیمکت در دربی می تواند نقطه عطفی برای موفقیت استقلال باشد.

قربانی در پایان درخصوص شرایط این روزهای تیم ملی و نتایجش گفت: شرایط تیم ملی خوب است. تیم ملی استراتژی خاصی دارد. خیلی ها می گویند این تیم شاید زیبا بازی نمی کند اما اگر تیم ملی نتیجه نگیرد همین آدم ها پدر کی روش را در می آورند. ما از دو بازی چهار امتیاز داریم. تیم ملی ما الان شخصیت خیلی خوبی دارد. چند سال است که در آسیا نباخته ایم و مطمئن هستم که با کی روش به جام جهانی می رویم.