ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > فقط شش روز تا دیدن استقلال جدید / استقلال – ماشین سازی بازی سرنوشت ساز برای منصوریان

فقط شش روز تا دیدن استقلال جدید / استقلال – ماشین سازی بازی سرنوشت ساز برای منصوریان

مجله اینترنتی نکته نیوز : با احتساب امروز کمتر از شش روز دیگر تا بازی حساس استقلال مقابل ماشین‌سازی تبریز باقی مانده و استقلالی که از چهار بازی خود تنها ۲ امتیاز به دست آورده ...

مجله اینترنتی نکته نیوز : با احتساب امروز کمتر از شش روز دیگر تا بازی حساس استقلال مقابل ماشین‌سازی تبریز باقی مانده و استقلالی که از چهار بازی خود تنها ۲ امتیاز به دست آورده باید خود را آماده و مهیای این بازی سخت و دشوار کند.
با احتساب امروز کمتر از شش روز دیگر تا بازی حساس استقلال مقابل ماشین‌سازی تبریز باقی مانده و استقلالی که از چهار بازی خود تنها ۲ امتیاز به دست آورده باید خود را آماده و مهیای این بازی سخت و دشوار کند. دیداری که مشخص می‌کند آیا منصوریان و تیم کاری‌اش موفق شده‌اند در این تعطیلات یکماهه تغییراتی در استقلال ایجاد کنند یا خیر. پاسخ این پرسش مهم را به زودی خواهیم یافت و پرده از حقیقت استقلالی که منصوریان ساخته برخواهیم داشت. استقلال و ماشین‌سازی یک بازی فوق حساس یک هفته قبل از شهرآورد است. این بازی را باید جدی گرفت…

AndroidOnlineNewsImage.aspx
منصوریان از جهاتی در تعطیلات یکماهه لیگ خوش شانس بود که ملی‌پوشان آنچنانی در تیم ملی نداشت وگرنه مانند برانکو مجبور بود هفته‌های بسیاری را در غیاب بهترین بازیکنانش سپری کند و از فرصت هماهنگی بیشتر بی‌بهره بماند. گرچه استقلال به واسطه داشتن تنها دو ملی‌پوش در تیم ملی مورد انتقاد قرار می‌گیرد و خیلی‌ها منصوریان را مسبب چنین وضعیتی می‌دانند و معتقدند که در شخصیت تیمی استقلال نیست که در تیم ملی چنین جایگاه نازلی داشته باشد اما حضور تنها دو بازیکن در تیم ملی مجال بزرگی را در اختیار سرمربی آبی‌ها قرار داد تا شاید تیم خود را به بهترین شکل ممکن آماده کند؛ استقلالی که در چهار هفته ابتدایی لیگ فقط دو امتیاز به دست آورده که این آمار بسیار نگران‌کننده است و چنانچه همین وضعیت تا پس از شهرآورد ادامه یابد بی‌شک منصوریان برای ادامه مربیگری در استقلال با سد بزرگ هیات مدیره مواجه خواهد شد و باید در انتظار تصمیم‌های شدید باشد.
به همین جهت است که انتظار می‌رود سرمربی استقلال علاوه بر آنکه از فرصت گذشته به طور مطلوب استفاده کرده باشد، باز روزهای باقیمانده نیز نهایت بهره را ببرد و از استقلال تیمی پیروزی‌خواه و هماهنگ پدید آورد. نه آن تیمی که با خوش شانسی از نفت تهران یک امتیاز می‌گیرد و یا تا پای شکست مقابل پیکانی پیش می‌رود که در زمره تیم‌های قعرنشین محسوب می‌شود ایضا دو باخت را هم در کارنامه کاری خود ثبت می‌کند. منصوریان باید باور داشته باشد که بازی با ماشین‌سازی نیز در ردیف همین بازی‌های سختی است که تا به امروز تجربه‌اش کرده و استقلال با چالش‌های تازه‌ای در این میدان مواجه خواهد شد. بخصوص اینکه سرمربی ماشین‌سازی از یک پیشینه کوتاه استقلالی نیز برخوردار است و در ترکیب ماشین‌سازان بازیکنان با تجربه و البته با انگیزه‌ای همچون تیموریان را هم می‌بینیم. ماشین‌سازی به لحاظ فوتبالی لااقل تا به امروز تیم هماهنگ‌تری در قیاس با استقلالی بوده که در چهار هفته ابتدایی لیگ دیده‌ایم و اگر منصوریان تحولات چشمگیری را در تیمش ایجاد نکرده باشد قطعا مقابل ماشین‌سازی نیز با مشکل مواجه می‌شود و چه بسا باز هم نتواند امتیاز کامل این بازی خانگی را به چنگ آورد.
استقلال در آستانه شهرآورد است و اگر اصلاحات ساختاری کافی در شکل بازی استقلال ایجاد شده باشد می‌توانیم به آینده منصوریان در استقلال امید ببندیم. استقلالی که در تازه‌ترین بازی تدارکاتی خود مقابل صبای قم پیروز بود به زعم غالب آنهایی که بازی را از نزدیک تماشا کردند، بخصوص برخی مربیان تیم صبای قم که خود سابقه استقلالی هم در کارنامه دارند، هرگز تیم جانداری نبود. نتیجه حاصله شاید همان باشد که منصوریان می‌خواست اما با سبک و سیاقی که در این بازی دیدیم استقلال منصوریان حتما مقابل ماشین‌سازی هم با مشکل مواجه می‌شود مگر آنکه در همین اندک زمان باقی مانده تا شروع دوباره لیگ تیم منصوریان به طور چشمگیری تغییر کرده و تمام نقص‌های فنی‌اش را برطرف کند. آنچه از استقلال امروز می‌بینیم تیمی با ناهماهنگی‌های چشمگیر بخصوص در فاز دفاعی است. استقلال اگر نتوانسته در جمع مدعیان باشد دقیقا به دلیل همین نقص بزرگ است. در بازی با صبای قم نیز مدافعان میانی استقلال چندان هماهنگ نبودند. گرچه رابطه کلامی نیز به طور مطلوب میان رحمتی و مدافعان خارجی برقرار نمی‌شود که این ناشی از ناواردی و مسلط نبودن دروازه‌بان استقلال به زبان انگلیسی هم هست.