ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > کمیل قاسمی قهرمان نقره ای سنگین وزن المپیک

کمیل قاسمی قهرمان نقره ای سنگین وزن المپیک

کمیل قاسمی قهرمان نقره ای سنگین وزن المپیک کمیل قاسمی (زادهٔ اسفند ۱۳۶۶ در جویبار)، کشتی‌گیری از جویبار است. وی برنده دو مدال برنز مسابقات جهانی کشتی جوانان، یک مدال نقره مسابقات قهرمانی=آسیا، مدال برنز المپیک ...

کمیل قاسمی قهرمان نقره ای سنگین وزن المپیک

۶۳۶۰۷۳۶۹۸۹۱۵۰۸۳۰۰۲۰

کمیل قاسمی (زادهٔ اسفند ۱۳۶۶ در جویبار)، کشتی‌گیری از جویبار است. وی برنده دو مدال برنز مسابقات جهانی کشتی جوانان، یک مدال نقره مسابقات قهرمانی=آسیا، مدال برنز المپیک لندن ۲۰۱۲ و مدال نقرهٔ المپیک ریو ۲۰۱۶است.

المپیک لندن ۲۰۱۲

کمیل قاسمی، برای رقابتهای المپیک بعنوان نماینده سنگین وزن ایران انتخاب شد. برای این عضویت، بین او و پرویز هادی، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۲ یک مسابقه انتخابی برگزار شد که در نهایت کمیل قاسمی با پیروزی در انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد. او در راه رسیدن به مدال برنز ابتدا نماینده کشور کانادا را در دو تایم شکست داد، سپس در برابر تایمازوف قدرتمند در دو تایم با بدشانسی در کلینچ شکست خورد. سپس در مرحله رپه شاژ ماتوهین از آلمان را در دوتایم شکست داد و در نهایت تارول دلاگنف آمریکایی را در سه تایم مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت[۳] او قهرمان ما ایرانیان است.

المپیک ریو ۲۰۱۶

او در کشتی اول خود توانست حریف کانادایی خود را ۷ بر۰ مغلوب کند ودر کشتی دوم خودش حریف مصری خودرا شکست داد و کشتی سوم را با شویلی گرجستان با پیروزی به پایان رساند و در کشتی ماقبل فینال حریف آمریکایی خود را در عرض۳۳ ثانیه    ۱۰ بر۰ شکست داد تا به فینال راه پیدا کند. در فینال ۳ بر ۱ از طاها آکل حریف اهل ترکیهٔ خود شکست خورد تا مدال نقره را از آن خود کند.

۶۳۶۰۷۳۶۹۹۵۰۶۷۸۷۱۸۳۰

عناوین ورزشی

قاسمی در مسابقات جهانی کشتی جوانان در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ در چین و ترکیه در وزن ۹۶ کیلوگرم برنده دو مدال برنز شد. او در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۱ در تاشکند موفق به کسب مدال نقره در وزن ۱۲۰ کیلوگرم شد.

عکسهای متفاوت کمیل قاسمی

Singer_Andy_national_freestyle_wrestling_team komeylghasemi2 index