ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > کروش: برزیل و آرژانتین هم هواداران فوتبال ایران را ندارند

کروش: برزیل و آرژانتین هم هواداران فوتبال ایران را ندارند

به گزارش ؛ پیش از بازی ایران و اردن، یک اکیپ خبری از «فوتبال موندیال» به تمرینات تیم ملی ایران رفتند و ضمن تهیه تصاویری از تمرینات، با کروش هم مصاحبه‌ای انجام دادند. آن‌ها می‌خواستند ...

کروش: برزیل و آرژانتین هم هواداران فوتبال ایران را ندارند

به گزارش ؛ پیش از بازی ایران و اردن، یک اکیپ خبری از «فوتبال موندیال» به تمرینات تیم ملی ایران رفتند و ضمن تهیه تصاویری از تمرینات، با کروش هم مصاحبه‌ای انجام دادند. آن‌ها می‌خواستند با کروش به زبان انگلیسی مصاحبه کنند اما کروش که زبان مادری‌اش پرتغالی است، با این موضوع مخالفت کرد و گفت: «شما انگلیسی بپرسید، من پرتغالی جواب می‌دهم.»

همین اتفاق هم افتاد و مصاحبه سرمربی تیم ملی ایران به زبان پرتغالی انجام شد.این مصاحبه 70 دقیقه طول کشید و بخش‌هایی از آن مربوط به فوتبال ایران بود. کارلوس کروش در بخشی از صحبت‌هایش که مربوط به فوتبال ایران می‌شد، حسابی از تماشاگران ایرانی تعریف و تمجید کرد: «حتی در برزیل و آرژانتین هم طرفداران فوتبال مثل طرفداران فوتبال ایران نیستند؛ در حالی که ما می‌گوییم برزیل و آرژانتین مهدهای فوتبال دنیا هستند. شما کجای دنیا می‌توانید ببینید طرفداران یک تیم شب قبل از بازی بروند پشت در استادیوم بخوابند؟ کجای دنیا هست که طرفداران 6-7 ساعت قبل از بازی در سرما و گرما بروند داخل استادیوم بنشینند که بازی شروع شود؟ طرفداران ایرانی این‌طوری هستند.

این به من دلگرمی می‌دهد و به آینده امیدوارم می‌کند.»کروش در مورد حضورش در فوتبال ایران و انتظاری که از او برای موفقیت وجود دارد هم گفت: «این اصلا درست نیست که فکر کنیم با حضور یک مربی، تمام یک فوتبال عوض می‌شود. این درک اشتباهی است. هیچ وقت این اتفاق نیفتاده. ما نیاز داریم که یک زنجیره‌ای به هم وصل شود تا فوتبال را درست کند؛ امکانات و مدیریت. قطعا با یک مربی بزرگ، هیچ فوتبالی درست نشده.

شاید برای یک دوره موقت درست شود، اما برای طولانی مدت این اتفاق نمی‌افتد. فوتبال ایران استعدادهای خوبی دارد اما باید مدیریت خوبی روی این استعدادها باشد.»سرمربی تیم ملی ایران در مورد فوتبال پایه در باشگاه منچستریونایتد هم گفت: «در باشگاه منچستر یک تیم استعدادیابی وجود دارد که این تیم از یک محدوده خاصی نمی‌تواند جلوتر برود. به خاطر این‌که از آن محدوده به بعد، یک باشگاه دیگر دارد استعدادیابی می‌کند. فوتبال در آنجا به این اندازه فشرده است. باید روی تیم‌های پایه کار شود.»43 43