ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۳:۴۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > استقلال تهران 2 سئول کره 4 + فیلم خلاصه بازی و گلها

استقلال تهران 2 سئول کره 4 + فیلم خلاصه بازی و گلها

تیم فوتبال استقلال با توقف در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل اف سی سئول از صعود به فینال بازماند و حذف شد.   دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19 ...

تیم فوتبال استقلال با توقف در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل اف سی سئول از صعود به فینال بازماند و حذف شد.
 

دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19 در ورزشگاه آزادی و در حضور 88 هزار و 330 تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) و به قضاوت خلیل الغمدی از عربستان بین دو تیم استقلال و اف سی سئول آغاز شد و دو تیم در پایان به تساوی 2-2 رسیدند تا این تیم کره ای باشد که در مجموع دو دیدار با نتیجه 4-2 پیروز و حریف گوانگژوی چین در فینال شد.

 

محمد قاضی و ساموئل در دقیقه 50 و ساموئل در دقیقه 74  گل‌‌های استقلال را به ثمر رساندند و دایسون در دقیقه 37 و در کیو کیم در دقیقه 79 از روی نقطه پنالتی گل‌های سئول را به ثمر رساندند.

 

در ابتدای این دیدار، آبی‌های ایرانی بازی به مراتب برتری را نسبت به رقیبشان ارائه دادند و بیشتر از حریف کره‌ایشان بر توپ و میدان حاکم بودند. نخستین فرصت بازی را هم آنها از روی یک ضربه کرنر در دقیقه سوم بدست آوردند. ارسال یک کرنر برای جمشیدیان، این بازیکن را مجبور کرد با یک حرکت نمایشی توپ را به سمت دروازه اف سی سئول بزند که این شوت با اختلاف اندکی راهی اوت شد.

 

در ادامه و در دقیقه هشتم پاس چیپ مجیدی مقابل اکبرپور افتاد که این بازیکن هم با یک پاس جمشیدیان را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد که شوت جمشیدیان پس از برخورد به مدافع کره‌ای‌ها با اختلافی اندک راهی کرنر شد اما داور عربستانی اعتقاد داشت توپ به اوت رفته است.

در دقیقه سیزدهم شوت سنگین اکبرپور از پشت محوطه اف سی سئول با اختلافی اندک راهی اوت شد اما در دقیقه 14 این دیدار، حمله اف سی سئولی‌ها می‌رفت تا یک گل را برای آنها به ارمغان داشته باشد که واکنش خوب رحمتی مانع از فروپاشی دروازه شد و در ضد حمله آبی‌ها بهترین فرصت نیمه نخستشان را بدست آوردند. در این صحنه مجیدی درون محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه اف سی سئول زد که بعد از برخورد به مدافع اف سی سئول، مجددا برابر مجیدی توپ افتاد و او با یک پاس بسیار خوب سیاوش اکبرپور را صاحب موقعیت تک به تک کرد که تعلل لحظه‌ای مهاجم استقلال موجب شد یک مدافع کره‌ای خود را روی توپ او بیاندازد و شوت اکبرپور به این ترتیب بلوکه شد.

 

در دقیقه هجدهم بار دیگر شوت سیاوش اکبرپور می‌رفت تا خطرساز شود که ضربه او با فاصله‌ای اندک از بالای دروازه کره‌ای‌ها راهی اوت شد.
در دقیقه 26 این دیدار، برگشت یک کرنر ارسالی از آبی پوشان روی پای پژمان نوری افتاد که شوت سنگین او با برخورد به مدافع اف سی سئول راهی کرنر شد.

در دقیقه 35 سرخیو اسکودرو می‌توانست دروازه استقلال را باز کند. شوت فنی او از گوشه محوطه جریمه استقلال از کنار دروازه آبی‌ها به شکلی خطرناک راهی اوت شد. اما این پایان کار نبود و ها دائه سونگ در دقیقه 37 گل نخست اف سی سئول را به ثمر رساند. شوت فنی این بازیکن از پشت محوطه جریمه استقلال به صورت چیپ، دور از دستان رحمتی وارد دروازه استقلال شد تا حساب کار یک بر صفر به سود اف سی سئول شود.

 

در دقیقه 46 خطای روی پژمان نوری به نظر پنالتی می آمد اما داور چنین خطایی اعلام نکرد تا نیمه اول با برتری 1-0 سئول به پایان برسد.

 

416065_839
 

در آغاز نیمه دوم هم اف‌سی سئول نخستین موقعیت گلزنی را بدست آورد. در این صحنه روی اشتباه خط دفاع استقلال، دژان در محوطه 6 قدم صاحب توپ شد اما ضربه این بازیکن توسط سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال مهار شد.

 

پس از این فرصت استقلالی‌ها حملات گسترده‌ای را روی دروازه حریف کره‌ای ایجاد کردند که در عرض دو دقیقه ضربات زیبای فرهاد مجیدی و محمد قاضی که در نیمه دوم به جای خسرو حیدری به میدان آمده بود، یکبار از کنار دروازه و یک مرتبه توسط دروازه‌بان ا‌ف‌سی سئول مهار شد. در دقیقه 50 استقلالی‌ها بالاخره توانستند روی یک کرنر دروازه کره‌ای‌ها را با ضربه سر جی‌لوید ساموئل باز کنند تا با این گل خیلی زود به بازی برگردند. دو دقیقه بعد استقلالی‌ها می‌توانستند گل دوم را به ثمر برسانند اما ضربه فرهاد مجیدی به کنار دروازه حریف کره‌ای برخورد کرد.

 

استقلالی‌ها که در 15 دقیقه آغازین نیمه دوم چهره هجومی به خود گرفته بودند، چندین مرتبه فرصت‌های خوبی را به حریف دادند. در دقیقه 56 سانتر “چا دو ری” از جناح چپ محوطه جریمه استقلالی‌ها در محوطه شش قدم روی سر دژان دامیانوویچ فرود آمد اما ضربه چکشی این مهاجم پس از برخورد به زمین، از کنار دروازه تیم میزبان به اوت رفت.

 

البته 3 دقیقه بعد این تیم کره‌ای باز هم روی ارسال کوتاه از جناحین صاحب یک فرصت مناسب شد که حضور به موقع مدافعان و رحمتی، این موقعیت را از حریف کره‌ای گرفت. در دقیقه 62 هم دژان در سمت چپ خط دفاع استقلال صاحب یک موقعیت عالی شد اما پاس در عمق او توسط مدافعان استقلال دفع شد.

 

شاگردان قلعه‌نویی در این لحظات بیشتر از جناح چپ و روی کارهای تاکتیکی هاشم بیگ‌زاده موقعیت‌هایی را روی دروازه اف‌سی سئول ایجاد کردند اما ضربات احمد جمشیدیان و این بازیکن راه به دروازه راه راه پوشان کره‌ای پیدا نکرد. اف‌سی سئولی‌ها در این دقایق باز هم روی ضد حملات، خود را به دروازه استقلالی نزدیک کردند و در دقیقه 72 یکبار توپ را به تیر دروازه رحمتی کوبیدند و در دقیقه 74 هم رحمتی در یک موقعیت تک به تک به خوبی ضربه دژان را مهار کرد.

 

پس از این فرصت‌ها استقلالی‌ها توانستند روی یک پاس عمقی در دقیقه 75 به گل دوم برسند. در این صحنه محمد قاضی در پشت مدافعان اف‌سی سئول صاحب توپ شد که ضربه اول او به تیر عمودی دروازه برخورد کرد اما توپ برگشتی باز هم به این مهاجم رسید تا او با یک بغل پای زیبا، دروازه حریف کره‌ای را باز کند.

 

416067_115
 

استقلالی‌ها که پس از این گل سراپا حمله بودند، در دقیقه 79 باز هم روی ضد حمله حریف غافلگیر شدند و به تیم کره‌ای یک ضربه پنالتی دادند. در این صحنه حنیف عمرا‌ن‌زاده در محوطه جریمه روی چا دو ری خطایی را انجام داد که بلافاصله الغمدی عربستانی در سوت خود به نشانه پنالتی دمید. “کیم جین کیو” پشت این ضربه ایستاد و توانست دروازه رحمتی را باز کند.

 

در دقیقه 82 فرهاد مجیدی در موقعیتی تک به تک نتوانست توپ را به گل تبدیل کند و ضربه او را دروازه بان کره ای بخوبی دفع کرد. مجیدی امروز یکی از بازی‌های ضعیف خود را ارائه کرد.

 

تیم کره ای هم روی چند ضدحمله خطرناک ظاهر شد و مهدی رحمتی در دقایق پایانی دو موقعیت گلزنی تک به تک را از بازیکنان تیم سئول گرفت. حملات کم رمق انتهای بازی برای دو تیم نتیجه نداشت تا با تساوی 2 بر 2 این اف سی سئول باشد که با برتری 4 بر2 در مجموع دو بازی حریف گوانگژو در فینال لیگ قهرمانان آسیا شود.
خلیل الغمدی داور عربستانی مسابقه به دامیانوویچ و چادووری از اف سی سئول کارت زرد نشان داد.

 

416066_200
 
 
ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده،احمد جمشیدیان،خسرو حیدری،( از دقیقه 46 محمد قاضی) ساموئل،پژمان نوری( از دقیقه 72 آرش برهانی)، فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپور

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

 در دیگر دیدار این مرحله گوانگژو چین با سرمربیگری مارچلو لیپی مربی ایتالیایی با شکست 8-1 کاشیوا ریسول ژاپن در مجموع دو دیدار مقتدرانه به فینال رسید.

برنامه دیدار فینال یازدهمین دوره لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر مشخص شد:

دیدار رفت: (3 یا 4 آبان 92)
* اف‌سی سئول کره‌جنوبی – گوانگژو اورگرانده چین

دیدار برگشت: (17 یا 18 آبان 92)
* گوانگژو اورگرانده چین – اف‌سی سئول کره‌جنوبی

 

[jwplayer mediaid=”37703″].