ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > پاداش 20 میلیونی برای فوتبال ضعیف و جام جهانی فوتسال با مشگلات مالی شدید

پاداش 20 میلیونی برای فوتبال ضعیف و جام جهانی فوتسال با مشگلات مالی شدید

تیم ملی فوتسال ایران در حالی فردا عازم مسابقات جام جهانی می‌شود که مشکلات مالی فراوانی گریبانگیر این تیم است. به گزارش فارس، تیم ملی فوتسال ایران صبح فردا عازم تایلند می شود تا در ...

تیم ملی فوتسال ایران در حالی فردا عازم مسابقات جام جهانی می‌شود که مشکلات مالی فراوانی گریبانگیر این تیم است.

www.9ktenews.com پاداش 20 میلیونی برای فوتبال، مشکلات مالی برای فوتسال/ جام ‌جهانی با دست‌های خالی!

به گزارش فارس، تیم ملی فوتسال ایران صبح فردا عازم تایلند می شود تا در هفتمین دوره مسابقات جام جهانی شرکت کند. مسابقاتی که از سال 1989 زیر نظر فیفا آغاز شد و به عنوان معتبرترین رقابت‌ها در فوتسال محسوب می‌شود و تمام کشورها برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند، درست همانند فوتبال.

 

فوتبال و فوتسال زیر نظر یک فدراسیون هستند اما برای یکی با سرمربی سرشناس خارجی قرارداد امضا می‌کنند و برای هر بردی پاداش در نظر می‌گیرند تا بازیکنان انگیزه لازم را پیدا کنند و بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند، ولی در دیگری هیچ خبری از این مسائل نیست.

تیم ملی فوتسال در 5 دوره از 6 دوره گذشته حضور یافته و یکی از تیم‌های قدرتمند در جهان و پرافتخارترین تیم قاره کهن به حساب می‌آید و برای حضور در جام جهانی دغدغه‌ای ندارد، اما آنچه مهم است عملکرد ملی‌پوشان در جام جهانی است تا بتوانند همچون سال 1992 که به مقام چهارمی دست یافتند نمایش خیره کننده‌ای داشته باشند، به همین دلیل شاید آنها هم پاداش‌هایی که به فوتبالی‌ها داده می‌شود نیاز داشته باشند تا با انگیزه بیشتری به میدان بروند و نیازمند رسیدگی بیشتری به این رشته باشند.

در فوتسال خبری از قراردادهای میلیاردی نیست و شاید بازیکنان سرشناس و ملی‌پوشی که در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند یک دهم مبلغ قرارداد بازیکنان فوتبال هم نگیرند و شاید همین امر باعث شده توقع بازیکنان بالا نباشد، اما این به این معنا نیست وزارت ورزش که متولی ورزش کشور است نسبت به این رشته بی تفاوت باشد. وزیر ورزش و جوانان پس از یک پیروزی تیم ملی فوتبال برابر کره‌جنوبی آن هم در ورزشگاه آزادی و آن هم در مسابقات مقدماتی جام جهانی به هر بازیکن مبلغ 20 میلیون پاداش داد، اما برای بازیکنان تیم ملی فوتسال و آن هم در جام جهانی هیچ پاداشی را در نظر نگرفته و تیم با مشکلات مالی فراوانی عازم مسابقات می‌شود.

www.9ktenews.com پاداش 20 میلیونی برای فوتبال، مشکلات مالی برای فوتسال/ جام ‌جهانی با دست‌های خالی!

کم نبوده اتفاقاتی در فوتبال که بازیکنان به علت نامناسب بودن شرایط تمرینی سخن به اعتراض گشودند، از جمله این اتفاقات می‌توان به مسائلی که در اردوی اتریش تیم ملی و اعتراض نسبت به عدم وجود کولر و وجود حیوانات صورت گرفت اشاره کرد، اما شاید بازیکنان فوتسال مانند فوتبالی‌ها نباشند که به سرعت نسبت به مشکلات واکنش نشان دهند و شاید پس از سال‌ها آن هم فقط برخی بازیکنان اعتراض خود را نمایان کنند. وحید شمسایی و جواد اصغری مقدم در تازه ترین صحبت‌های خود مسائلی را در مورد نبود امکانات در سفرهای خارجی و وجود مشکلات مالی مطرح کردند.

آنچه مشخص است میزان تفاوت بالای رسیدگی به دو رشته‌ای است که توسط یک فدراسیون حمایت می‌شود. به نظر می‌رسد در آستانه جام جهانی می‌طلبد وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش بودجه و مبلغ جداگانه‌ای برای این رشته در نظر بگیرد تا تیم ملی فوتسال ایران بتواند بهتر از گذشته کار کند. هر چند به نظر نمی‌رسد ملی‌پوشان چشم به این مسائل داشته باشند اما این موارد می‌تواند در انگیزه بازیکنان تاثیر دو چندانی داشته باشد.

هفتمین دوره جام جهانی فوتسال از 11 آبان به میزبانی تایلند برگزار می شود. ایران در گروه دوم با اسپانیا، مراکش و پاناما هم گروه است و اولین دیدار خود 12 آبان به مصاف اسپانیا می‌رود.