ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۵۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > حاشیه های جنجالی برنامه نود / افشای دخالت ترابیان در نقل و انتقالات فوتسال!

حاشیه های جنجالی برنامه نود / افشای دخالت ترابیان در نقل و انتقالات فوتسال!

محور اصلی برنامه دیشب ، پیرامون بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی بود.برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ۱۰و ۳۳ دقیقه آغاز شد و در آغاز صحنه بازیهای حساس دیدارهای قبلی ...

محور اصلی برنامه دیشب ، پیرامون بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی بود.

برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ۱۰و ۳۳ دقیقه آغاز شد و در آغاز صحنه بازیهای حساس دیدارهای قبلی تیمهای ملی فوتبال ایران و کره جنوبی را پخش کرد. برنامه ی نود دوشنبه شب عادل فردوسی پور در حالی به روی آنتن شبکه سه سیما رفت که مانند همیشه با حاشیه های از جنس نود همراه بود.


کارلوس کروش سرمربی تیم ملی کشورمان مهمان برنامه ۹۰ بود.

 

www.9ktenews.com

کروش : شبیه علی دایی بودم!

سرمربی تیم ملی در این ارتباط زنده که از هتل آزادی برقرار شده بود در ابتدا از برنامه ۹۰ بخاطر حمایت از تیم ملی تشکر کرد و در گفت و گو با مزدک میرزایی درباره بازی با کره گفت: فضای تیم خوب است و باید مثبت اندیش باشیم. ابن تقریبا اولین باری است که تیم مان تقریبا کامل در اختیار کادرفنی قرار گرفته. این یک نکته مثبت است البته در این بازی ، ورزشگاه هم پر از تماشاگر می شود که کمکی بزرگ است برای ما در راه موفقیت.
اما این نگاه مثبت می تواند متضمن پیروزی باشد؟ مربی های عاقل هیچ وقت قول پیروزی نمی دهند. ما همه کار کردیم برای موفقیت اما نمی توانم هیچ قولی برای نتیجه بدهم اما به همه مردم قول می دهم که تمامی بازیکنان انگیزه بالایی دارند و متعهد هستیم که ۹۰ دقیقه را با انرژی کامل بازی کنیم .

بازی ایران با کره شمالی که قرار بود برای آماده سازی تیم ملی در برابر کره جنوبی برگزار شود به دستور کارلوس ، حذف شد ، آیا این تغییر برنامه و لغو بازی های دوستان در دنیا هم عرف هستند؟ کروش در این باره می گوید: این اتفاق ها می تواند بیفتد. ما برنامه ریزی خودمان را داشتیم. مراحل آماده سازی برای کمک به تیم ملی است.همان طور که می دانید بعد از بازی با لبنان مصدومان زیادی داشتیم که تازه استارت زده اند. ۳ مثال می زنم ، اشکان دژاگه ، پولادی و خسرو حیدری در همین تمرینات ریکاوری شدند. مهم این است که تصمیمات مان بیشترین کمک را به تیم ملی کند. من یک بازی را لغو کردم تا بیشتر به تیم ملی کمک کنم. البته کره ای ها هم بازی دوستانه ای قبل از بازی با ما نداشتند.

او درباره دعوت از بازیکنان ایرانی مقیم اروپا هم گفت: برای من فرقی نمی کند یک بازیکن ایرانی کجا بازی می کند. تهران ، شیراز ، اصفهان ، پاریس یا لندن یا هر جای دیگری از دنیا. مهم این است که این بازیکن بتواند به تیم ملی تان کمک کند. من ذهنیتی از قبل ندارم. همه این ها سرمایه های فوتبال ایران هستند. »

نظرسنجی برنامه ۹۰ درباره نتیجه بازی ایران و کره بود . اینکه کدام تیم برنده بازی می شود و این هم حرف های کروش است درباره نظرسنجی:«در درجه اول باید بگویم هیچ مسابقه ای نیست که قبل بازی برنده اش باشید یا بازنده اش. به عنوان یک مربی تلاش می کنم برای پیروزی . فرقی ندارد با چه تیمی هستم و کجا بازی می کنم. من ایمان دارم و همه هواداران هم باید همین نظر را داشته باشند که باید به برد برسیم پس همه تان مثل من گزینه پیروزی تیم ملی را انتخاب کنید. ما بازی سختی داریم ولی مطمئن باشید که بچه های تیم ملی فردا در زمین با تمام وجودشان بازی می کنند و در میدان ، پوست می اندازند.ما تمامی تیم ، مطمئن هستیم که اگر خوب بازی کنیم ، موفق می شویم.چشم مان به ۱۰۰ هزار هوادارمان است. همین جا از همه می خواهم حتما بیایند و تیم ملی را تنها نگذارند.

در این دقایق ، تصاویری از دوره جوانی کارلوس کروش پخش شد که سرمربی تیم ملی کره در این باره گفت: وقتی جوانتر بودم ، شبیه علی دایی بودم!

او سپس ادامه داد:« این بازی های سال ۱۹۹۱ است که در لیسبون با برزیل بازی کردیم . ما در ضربات پنالتی توانستیم قهرمان جوانان جهان شویم.من همان موقع اطمینان داشتم این تیم کارهای بزرگی می کنند اما فیگو و پینتو به اسطوره های جهان بدل شدند. این نسل ، نسل طلایی پرتغال بود. ولی خیلی از این بچه ها از ۱۳ سالگی با من بودند تا اینکه در ۲۰ سالگی توانستند قهرمان جهان شوند. این تنها فرمول موفقیت در فوتبال است ، یک برنامه بلند مدت برای رسیدن به موفقیت. همان طور که پرتغال قهرمان شد.

مزدک از کروش درباره ترکیب تیم ملی پرسید که او پاسخ داد:«من می توانم راجع به بازیکنان فردا حرف بزنم اما بهتر است اول بازیکنان بدانند کدام شان بازی می کنند. بچه ها نقشه بازی و فرم ما را می دانند. امیدوارم فردا تماشاگران کار پایانی ما را می بینند. راجع به بازیکنانی که بازی را از اول به زمین می روند باید بگویم ، واقعا مرا دچار سردرد کردند. اشتیاق بچه ها در تمرینات باعث شده بگویم هر ۲۴ بازیکنی که دارم لایق بازی ثابت هستند. این اردو ، بهترین کمپ ما از زمانی بوده که به ایران آمدم. پس هر بازیکنی که برود توی زمین قطعا آماده است. از خدا می خواهم که ما را کمک کند. همه بچه ها روحیه خوبی دارند. بچه های جدید با تیم حل شدند. اشکان و قوچان نژاد را وقتی کنار محمد نوری می بینی انگار این ها سالهاست که کنار هم بازی می کنند.

آیا لژیونرهای تازه دعوت شده با تیم اخت شدند؟؛« آخرین باری که کره را بردید ، ۵ یا ۶ لژیونر دارید. ما هم الان ۴ یا ۵ بازیکن داریم که از لیگ های دیگر آمدند ، انگیزه بین المللی دارند. لژیونرهای ما از بازیکنان لیگ چیز یاد می گیرند و برعکس آن هم صادق است.

کروش از ارتباط صمیمانه بازیکنان تیم ملی حرف زد و اظهار داشت که دژاگه و محمد نوری خیلی صمیمی رفتار می کنند. 

سئوال آخر از کروش درباره تعطیلات مداوم لیگ بود:
ما یک برنامه تصویب شده داریم که از قبل تائید شده ، در ایران هم مثل همه دنیا ، بازی های ملی بیشتری داریم. من منظور مربیان لیگ را می فهمم اما به خاطر مردم ایران تقاضا دارم این شرایط را بپذیرند. من به این ایمان دارم که در ایران همیشه نباید دنبال قوانین فیفا باشیم. امیدوارم این حرفم دلخوری به بار نیاورد. شب قبل از بازی کره ، باز هم می گویم تیم ما کاملا آماده است تا بتواند فردا بازی خوبی را به نمایش بگذارد. من امشب با همه شما خداحافظی می کنم و فردا در ورزشگاه می بینم تان.

افشای دخالت ترابیان در نقل و انتقالات فوتسال!

در برنامه ۹۰ با حضور رئیس کمیته فوتسال به تخلفات عجیب رخ داده در این رشته ورزشی پرداخته شد.

در بخشی از برنامه دوشنبه شب ۹۰ به مسائل و رخدادهای فوتسال پرداخته شد و برخی از اهالی فوتسال نسبت به عملکرد عباس ترابیان رئیس کمیته فوتسال انتقاد کرده و اتهاماتی -از جمله دخالت در تمام تصمیم گیری ها و تغییر قوانین بنا به صلاحدید شخصی- به وی وارد کردند.

در ادامه برنامه، عباس ترابیان در استودیو حاضر شد و به دفاع از عملکرد خود پرداخت اما اتهامات جدیدی متوجه وی شد. مسئولان تیم های مختلف از دخالت ترابیان در نقل و انتقالات خبر دادند و اعلام شد و تاکید کرده است که یک بازیکن سنگین وزن و ناآماده برزیلی به عضویت نماینده اصفهان در آید و به مدیر تیم دبیری تبریز نیز اعلام کرده به خاطر حاشیه سازی ها از جذب وحید شمسایی صرف نظر کند!

ترابیان تمام اتهامات را رد و از اشتباه کردن یا بی تقوایی اتهام زنندگان سخن گفت.

اشاره به تبانی رخ داده در فصل گذشته لیگ فوتسال، برگزاری مسابقات در روز تشییع جنازه بازیکن یکی از تیم ها، آزادی حضور بازیکنان در لیگ های عربی در فصل گذشته و ممنوعیت آن در فصل جاری، عدم رسیدگی کامل به پرونده تبانی فصل گذشته و حضور تیم تبانی کننده در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا از دیگر موارد اشاره شده به وضعیت نابسمان فوتسال ایران بود.

در پایان برنامه وحید شمسایی رو خط برنامه آمد و ضمن گلایه شدید از ترابیان اظهار داشت
آقای ترابیان در گذشته ۵ بازیکن را بطور غیر موجه برای پخش تلویزیونی به لیگ آورد ! و سال گذشته به من پیشنهاد داد که به لیگ کویت بروم.

پرسش و پاسخ نظرسنجی نود

پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که به نظر شما در بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی چه نتیجه ای رقم می خورد : ۱- برد ایران ۲- نتیجه مساوی ۳- برد کره ، که در پایان، نزدیک ۶۲ درصد بینندگان برنامه به برد ایران رای دادند ، ۲۲ درصد به نتیجه مساوی اعتقلد داشتند و ۱۸ درصد برد کره را پیش بینی کردند.