ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۱۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزش > یک گروه ایرانی ، بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال را تهدید کرد !

یک گروه ایرانی ، بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال را تهدید کرد !

یک گروه ایرانی رییس فدراسیون جهانی فوتبال را به دلیل عدم رعایت کپی رایت به شکایت علیه فیفا تهدید کرد. به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، یک گروه ایرانی که تحت عنوان «اسپورت ...

یک گروه ایرانی رییس فدراسیون جهانی فوتبال را به دلیل عدم رعایت کپی رایت به شکایت علیه فیفا تهدید کرد.

www.9ktenews.com

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، یک گروه ایرانی که تحت عنوان «اسپورت دیپلماسی» فعالیت دارد، در سال 1377 (نوامبر 1998 ) طرح ابتدایی استفاده از سنسور و لوازم الکترونیکی را در توپ‌ها و تیرک دروازه‌ها به فیفا ارائه کرد که در همان سال این پیشنهاد در سطح وسیعی در رسانه‌های ایرانی بازتاب پیدا کرد. اکنون پس از گذشت 15 سال از این پیشنهاد، این گروه ایرانی فیفا را به رعایت نکردن قانون کپی رایت متهم کرده و می‌گوید مسئولان فیفا دو هفته‌ زمان دارند که نسبت به این مساله پاسخگو باشند، در غیر این صورت وکیل این گروه از بلاتر، فیفا و چهار عضو بریتانیایی مجمع قانونگذاران فوتبال به دادگاه عالی ورزش شکایت می‌کند.

در نامه این گروه خطاب به سپ بلاتر آمده است: همان طور که اطلاع دارید این جانب مدیر سایت اسپورت دیپلماسی نخستین بسته پیشنهادی خود را در 12 نوامبر سال 1998 برای شما ارسال کردم. مواردی همچون استفاده از توپ هوشمند، افزایش داوران مسابقه، دو سالانه برگزار کردن جام جهانی و … جزو پیشنهادات ما بود، اما چند روز بعد از دریافت این پیشنهادات، جنابعالی اقدام به اعلام طرح دو سالانه برگزار کردن جام جهانی در رسانه‌ها کردید و اکنون نیز با توجه به تصویب قطعی شدن استفاده از توپ هوشمند و افزایش تعداد داوران در فیفا و IFAB از نظر اخلاقی اشاره نکردن به نام ما به عنوان پیشنهاد دهنده اصلی صحیح نبوده و قابل پیگیری و شکایت در CAS و دیگر مراجع قضایی ذیصلاح بین‌المللی است، چرا که این طرحها به نام ما به ثبت رسیده است. فیفا برای مدت دو هفته‌ فرصت دارد بعد از دریافت این نامه از طریق سخنگوی خود رسما اعلام کند که این طرح‌ها ابتدا از طرف یک گروه ایرانی به فیفا ارائه شده و حقوق مادی و معنوی ما را رعایت کند. در غیر این صورت وکیل قانونی ما این حق را دارد که از جنابعالی فیفا و چهار عضو بریتانیایی IFAB (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند) به دلایل ذیل شکایت کرده و دیگر مدارک و اسناد را ارائه کند.

1 عدم صداقت و امانتداری

2 عدم احترام به قانون کپی رایت

3 زیر پا گذاشتن موازین و اصول اولیه اخلاقی

4 سوء استفاده از موقعیت شغلی در جهت منافع شخصی

5 نوعی بی‌احترامی و ارزش قائل نبودن برای ایده‌ها و شخصیت دوستداران و هواداران فوتبال