ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۳:۰۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / تاریخ > مسافرت با اسکلت۴۰ هزار انسان تا محل دفن دراکولا+تصاویر

مسافرت با اسکلت۴۰ هزار انسان تا محل دفن دراکولا+تصاویر

در اروپا که به قاره سبز شهرت یافته و سالانه میزبان میلیون‌ها  گردشگر است، جاذبه‌های گردشگری ترسناکی وجود دارد که کمتر کسی از وجود آنها اطلاع دارد. این جاذبه های گردشگری که گردشگران تا پایان عمر، ...

در اروپا که به قاره سبز شهرت یافته و سالانه میزبان میلیون‌ها  گردشگر است، جاذبه‌های گردشگری ترسناکی وجود دارد که کمتر کسی از وجود آنها اطلاع دارد.

این جاذبه های گردشگری که گردشگران تا پایان عمر، خاطره بازدید از آنها را در ذهن خواهند داشت و لرزه بر اندام آنها می‌اندازد، در چهار کشور رومانی، اوکراین، جمهوری چک و ایتالیا واقع شده و در سالهای اخیر به منبع درآمد خوبی برای کشورهایشان تبدیل شده‌اند.

13930806000189_PhotoL

قلعه دراکولا – رومانی

قلعه دراکولا در جنوب رومانی محل زندگی و دفن کنت دراکولا، خون‌آشامی است که شهرت جهانی دارد و تا کنون فیلم‌ها و داستان‌های زیادی درباره زندگی وی ساخته و نوشته شده است.

این قلعه به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه زیبا، سبک خاص معماری از سال 2005 و پس از مرگ آخرین وارث کنت دراکولا به یکی از جاذبه های گردشگری رومانی تبدیل شده و در سال 2008 نیز در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

13930806000197_PhotoL

شهر پریپیات – اوکراین

شهر پریپیات ویرانه‌های خانه‌های آلوده شده به مواد رادیواکتیو است که محل اسکان کارکنان نیروگاه اتمی چرنوبیل بود که در 26 آوریل سال 1986 منفجر شد.

اکنون در گوشه و کنار این شهر عروسک‌ها، کفش و لباس‌هایی بر روی زمین به چشم می‌خورند و شهربازی آن نیز به شهر ارواح تبدیل شده است. البته به دلیل بالا بودن میزان تششعات اتمی، گردشگران تنها چند دقیقه اجازه‌ توقف در پریپیات را داشته و در همین زمان نیز از ماسک‌های ویژه‌ استفاده کرده و دستکش‌های مخصوصی به دست می‌کنند.

13930806000209_PhotoL

کلیسای سدلک – جمهوری چک

کلیسای سدلک که به سبک معماری گوتیک احداث شده و سالها قبل در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید، بنایی است که در داخل یک معبد متروکه نمک ایجاد شده و با حدود 5 قرن قدمت در تزئینات داخلی آن از بخش‌هایی از اسکلت 40 هزار انسان به ویژه جمجمه‌هایی با چشم‌های توخالی استفاده شده که بازدیدکنندگانش را که بیشتر آنها گردشگر هستند برای دقایقی در جای خود خشک می کند.

13930806000202_PhotoL

سرداب کاپوچین – ایتالیا

سرداب کاپوچین در شهر تاریخی بندری پالرمو ایتالیا که همگان آن را به عنوان محل تولد مافیا می شناسند، مکانی ترسناک برای گردشگران در اعماق زمین است که بر اساس یک باور خرافی در قرون وسطی حدود 8 هزار مومیایی انسان که لباس‌های زیبایی به تن داشته و به چشمهای گردشگران خیره شده اند، در دیوارهایش در چند ردیف با میخ به دیوار وصل شده‌اند.