ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۵۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی, علمي > طب گیاهی لکه های پوستی را ازبین می برد

طب گیاهی لکه های پوستی را ازبین می برد

لک های پوستی را بدون کمک لیزر و به شیوه های سنتی درمان کنید. لک های پوستی امروزه درمان های مختلفی برای لک های پوستی وجود دارد. در طب مدرن متخصصان به سراغ لیزر درمانی و دیگر ...

لک های پوستی را بدون کمک لیزر و به شیوه های سنتی درمان کنید.

لک های پوستی

امروزه درمان های مختلفی برای لک های پوستی وجود دارد. در طب مدرن متخصصان به سراغ لیزر درمانی و دیگر متدها می روند اما علاوه بر این روش ها، شیوه هایی نیز وجود دارد که می توان برخی از این لک ها را در منزل درمان کرد. برای بهبود این لک ها کافی است با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که با طب سنتی و گیاهی هم می شود پوستی شاداب و باطراوت داشت.

ماساژ صورت با عصاره شیرین بیان

عصاره شیرین بیان یکی از مفیدترین و پرکاربرد‌ترین عصاره‌های گیاهی در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی است. بسیاری از محصولات برطرف‌کننده لک‌های پوستی از عصاره یا اسانس شیرین بیان در ترکیب خود استفاده می‌کنند زیرا این ترکیب یکی از مناسب‌ترین ترکیب‌های شفاف‌کننده و یک مرطوب‌‌کننده پوست است. درصورتی که به عصاره این گیاه دسترسی دارید می‌توانید یک روز در میان صورت و گردن خود را به‌طور کامل با عصاره شیرین بیان نرم و آرام ماساژ دهید. این ماساژ به شما کمک می‌کند تا علاوه بر یک دست شدن رنگ پوست‌تان عضلات صورت‌تان نیز فرم مناسبی به دست آورند.

۳ نسخه طلایی برای از بین بردن جای جوش

اگر شما نیز در گروه افرادی هستید که در نوجوانی بلوغ به جوش‌های صورت‌تان دست زدید و جای برخی از آن‌ها روی صورت‌تان باقی مانده با کمک نسخه‌های طبیعی و گیاهی زیر و استمرار آن‌ها به‌مدت یک تا ۲ ماه می‌توانید به مرور این آثار را از روی صورت خود محو کنید.

۱٫ ساده‌ترین نسخه استفاده از ماسک تخم‌مرغ و عسل است. برای تهیه این ماسک کافی است زرده تخم‌مرغ را درون کاسه‌ای بلوری ریخته و آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و خوب هم بزنید. سپس به این مخلوط یک قاشق عسل طبیعی اضافه کرده و پس از مخلوط کردن آن را به‌مدت ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان ماسک کنید. بهتر است از این ماسک یک روز در میان استفاده کرده و برای شست و شوی ماسک از آب نیمه ولرم استفاده کنید.

۲٫ استفاده از مخلوط برگ‌های تازه کلم و ترب نیز برای درمان جای جوش بسیار مهم است. برای تهیه این مخلوط کافی است برگ تازه کلم و ترب را به یک اندازه در مخلوط کن ریخته و ترکیب به دست آمده از آن را روی صورت ماسک کنید. اجازه دهید این ترکیب به‌خوبی سراسر صورت شما را بگیرد و بعد از ۲۰ دقیقه آن را از صورت‌تان بشویید.

۳٫ تخم جعفری یکی دیگر از گیاهان دارویی است که برای درمان جای جوش بسیار موثر است. برای تهیه این داروی گیاهی کافی است تخم جعفری را به اندازه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری درون مخلوط کن ریخته و آن را با ۲ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این جوشانده باقی بماند. این مخلوط را صاف کرده و اجازه دهید سرد شود. سپس یک دستمال تمیز نخی را به این مخلوط آغشته کرده و به‌مدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود هر روز کمپرس کنید.

لک‌های پوستی تیره رنگ

 اگر پوست بدن یا صورت‌تان لک‌های پوستی قهوه‌ای تیره یا سیاه دارد یکی از بهترین شیوه‌ها برای درمان آن استفاده از روغن کرچک است. برای این کار لازم است محل مورد نظر را با مقدار اندکی روغن کرچک ماساژ دهید و این کار را هر روز تکرار کنید تا لکه به مرور کمرنگ شده و محو شود.

درمان لک‌های بارداری با ماسک طبیعی

برای درمان لک‌های پوستی ناشی از بارداری استفاده از ماسک‌های طبیعی تهیه شده از میوه‌های تازه بسیار موثر است. این ماسک‌ها که بدون عارضه و بی‌خطر هستند به راحتی می‌توانند اثر لک‌های به‌وجود آمده در دوران بارداری را کاهش داده و به مرور آن را برطرف کنند. در حقیقت اسید موجود در میوه‌های تازه موجب درمان این لک‌ها می‌شود. یکی از مناسب‌ترین این ماسک‌ها استفاده از ماسک توت فرنگی و عسل است. برای تهیه این ماسک کافی است ۶ توت‌فرنگی بزرگ و تازه را با پشت قاشق له کنید و آن را با یک قاشق عسل طبیعی مخلوط کرده و ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان ماسک کنید. این ماسک را هر روز تکرار کنید.

لک‌های قرمز رنگ را چگونه درمان کنیم

اگر پوست صورت یا بدن‌تان لکه‌های صورتی یا قرمز رنگ دارد برای درمان آن باید از روغن ماهی استفاده کنید. برای این منظور کافی است محل لک‌های قرمز رنگ را خوب بشویید تا هیچ‌گونه آلودگی در سطح آن نباشد. سپس لایه نازکی از روغن ماهی را روی لک‌های قرمز یا صورتی رنگ کشیده و اجازه دهید به‌مدت نیم ساعت این روغن روی لک‌ها باقی بماند و جذب پوست شود.

با لک‌های روشن چه کنیم

برای درمان لک‌های روشن از ماسک جوانه گندم استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است ۲ قاشق جوانه گندم را با مخلوط‌کن آسیاب کنید و سپس آن را با ۲ قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و خمیری تهیه کنید. این خمیر را روی کل صورت بکشید و اجازه دهید به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند. سپس این ماسک را از صورت خود برداشته و آن را بشویید.