مرکز کیهان منطقه ای از زمین که قوانین فیزیک را زیر پا گذاشته است Reviewed by Momizat on . شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا میزبان منطقه‌ای به نام "مرکز کیهان" است که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است. از جمله عجایب این نقطه، عدم کاربرد قوانین صدا و باز شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا میزبان منطقه‌ای به نام "مرکز کیهان" است که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است. از جمله عجایب این نقطه، عدم کاربرد قوانین صدا و باز Rating:
شما اینجا هستید: خانه » علمي » مرکز کیهان منطقه ای از زمین که قوانین فیزیک را زیر پا گذاشته است

مرکز کیهان منطقه ای از زمین که قوانین فیزیک را زیر پا گذاشته است

شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا میزبان منطقه‌ای به نام “مرکز کیهان” است که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است.
از جمله عجایب این نقطه، عدم کاربرد قوانین صدا و بازتاب در آن است که تاکنون کسی نتوانسته توضیحی برای آن پیدا کند.
“مرکز کیهان” شامل یک دایره کوچک از جنس بتون است که اطراف آن را دایره ای از ۱۳ آجر پوشانده است. مساحت دایره بتونی ۷۶ سانتیمتر بوده و با احتساب دایره آجری بیرونی، قطر آن به ۲٫۵ متر می‌رسد.

androidonlinenewsimage-aspx
اگر شخصی در دایره مرکزی قرار گرفته و از خود صدایی ایجاد کند، بازتاب صدای خود را خواهد شنید اما بازتاب از صدای تولید شده اولیه بلندتر است.
اتفاق جالب‌تر دیگر این است که افراد خارج این دایره نمی‌توانند چیزی بشنوند و تنها کسی که در درون دایره بتونی قرار دارد، قادر به شنیدن بازتاب صداست.
همچنین اگر فرد داخل دایره بتونی بخواهد با افراد بیرون آن صحبت کند، صدای وی به شکل غیرواضح شنیده خواهد شد.
این وجه از دایره توسط محققان زیادی مورد بررسی قرار گرفته و فرضیه‌های زیادی برای آن ارائه شده است. از آن جمله می‌توان به این توضیح علمی اشاره کرد که تحریف صدا در اثر بازتاب سهموی(سهمی‌گون) دیوار مدور کاشته شده اطراف دایره بتونی ایجاد می‌شود. البته این نظریه هنوز تائید نشده است.
این دایره‌ها در دهه ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند و برخی بر این باورند که آنها در واقع گردابی هستند که تمام انرژی‌های کیهانی در آنجا با هم ملاقات می‌کنند. البته این نظریه تایید نشده است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 992

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.