ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۳:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / علمي > فضای اینترنت در سال ۲۰۱۱، دوبرابر شد

فضای اینترنت در سال ۲۰۱۱، دوبرابر شد

digitaltrends نوشت: آيا سال گذشته یک وب سایت راه‌اندازی کرده‌اید؟ اگر پاسختان آری است شاید جالب باشد بدانید که شما تنها نیستید. بر اساس آمار سایت نظاره‌گر pingdom تا دسامبر 2011 در فضای اینترنت 555 ...

فضای اینترنت در سال ۲۰۱۱، دوبرابر شد

digitaltrends نوشت: آيا سال گذشته یک وب سایت راه‌اندازی کرده‌اید؟ اگر پاسختان آری است شاید جالب باشد بدانید که شما تنها نیستید. بر اساس آمار سایت نظاره‌گر pingdom تا دسامبر 2011 در فضای اینترنت 555 میلیون سایت آنلاین بودند و از اين میان در حدود 300 میلیون سایت سال پیش راه اندازی شده‌اند.
اما این تنها آمار سرسام آور گزارش pingdom نبود. اطلاعات عجیب تر دیگری هم وجود دارد:
در حال حاضر جمعیت جهان در حدود 6.99 میلیارد نفر است و اینترنت نزدیک به 2.1 میلیارد نفر کاربر دارد. از میان اینها 922.2 میلیون نفر آسیایی هستند که فقط 485 میلیون نفرشان چینی‌اند و آمریکا و کانادا در مجموع 271.1 میلیون كاربر وب دارند و از این 2.1 میلیارد کاربر، 45 درصد زیر 25 سال سن دارند.
آمریکای شمالی با مقدار 73.3 درصد نرخ نفود، فعلا بیشترین میزان شهروند آنلاین را دارد ؛ این میزان برای اروپا تنها 58.3 درصد است ، آسیا 11 درصد نرخ نفوذ دارد و کمتر از 11 درصد آفریقایی‌ها از اینترنت استفاده می کنند.
آنطور که اعلام شده است فیس بوک در حال حاضر 800 میلیون کاربر دارد و این 200 میلیون کاربر در سال جدید به این شبکه اجتماعی پیوسته اند. تویییتر هم 255 میلیون اکانت دارد اما فقط 100 میلیون آنها کاربر فعال هستند.
با در اختیار داشتن 39 درصد سهم بازار اینترنت اکسپلورر هنوز محبوبترین مرورگر وب در جهان است. Chrome با 28 درصد در مقام دوم قرار دارد و فایر فاکس با 25 درصد خیلی نزدیک به Chrome در ردیف سوم نشسته است. اما سهم Safari تنها 6 درصد است.
این تنها بخشی از آمار شگفت آوری بود که سایت pingdom بدست آورده است. حتما باید یه سری به این سایت بزنید و این آمار جالب را که چشم اندازی از جهان اینترنت به دست می دهد بخوانید.

2121

دانلود دانلود