ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / علمي > کامپیوتر نقاش، شما را شگفت‌زده می‌کند /فیلم!

کامپیوتر نقاش، شما را شگفت‌زده می‌کند /فیلم!

محمود حاج‌زمان: اگر به شما بگویند که نقاشی مورد علاقه‌تان توسط یک ماشین خلق شده، چه احساسی به شما دست خواهد داد؟ آیا یک کامپیوتر می‌تواند شاهکاری هنری را خلق کند؟به گزارش نیوساینتیست، سایمون کولتون، ...

کامپیوتر نقاش، شما را شگفت‌زده می‌کند /فیلم!

محمود حاج‌زمان: اگر به شما بگویند که نقاشی مورد علاقه‌تان توسط یک ماشین خلق شده، چه احساسی به شما دست خواهد داد؟ آیا یک کامپیوتر می‌تواند شاهکاری هنری را خلق کند؟
به گزارش نیوساینتیست، سایمون کولتون، دانشمند علوم کامپیوتری نرم‌افزاری را خلق کرده که Painting Fool نام دارد. وی ادعا می‌کند که این نرم‌افزار دارای استعداد خلاقانه است. در ویدئوی زیر، شما می‌توانید برخی از کارهای هنری اخیر این نرم‌افزار را در سبک‌های مختلف مشاهده کنید. در یکی از این آثار، نرم‌افزار از نشانه‌های بصری بدن انسان استفاده می‌کند تا ازدحام جمعیت را نشان دهد؛ در حالی‌که در نقاشی دیگری از سبک ایمپرسیونیستی استفاده می‌کند. چیزی که در نگاه اول ظاهرا نقاشی ساده‌ای از دست انسان است، زمانی‌که به پهلو چرخانده می‌شود یک بعد مخفی را نمایان می‌کند. موضوعی که توانایی نرم‌افزار را برای شگفت زده کردن تماشاچیان با استفاده از خلاقیت خود نشان می‌دهد.
نرم‌افزار Painting Fool برای الهام گرفتن از جستجوی اینترنتی یا پیمایش سایت‌های اجتماعی استفاده می‌کند. این رویکرد به آن امکان می‌دهد که موضوعات مرتبط با انسان‌ها را انتخاب کند. به گفته کولتون، برخی از نقاشی‌های وی از مناظر نامشخص نشان می‌دهد که این نرم‌افزار دارای تخیلی ابتدایی است.