ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۲۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / علمي > آریشگرها خطر ابتلا به سرطان را جدی بگیرند

آریشگرها خطر ابتلا به سرطان را جدی بگیرند

پژوهشگران به آرایشگران و همچنین به بانوانی که به صورت حرفه ای و مداوم یعنی هفته ای یا ماهانه نسبت به رنگ آمیزی موهای خود اقدام می کنند، هشدار می دهند که در برخی از ...

پژوهشگران به آرایشگران و همچنین به بانوانی که به صورت حرفه ای و مداوم یعنی هفته ای یا ماهانه نسبت به رنگ آمیزی موهای خود اقدام می کنند، هشدار می دهند که در برخی از محصولات آرایشی مرتبط با رنگ آمیزی مو، مواد سرطان زا وجود دارد. گفتنی است، کارشناسان دانشگاه سوئد اعتقاد دارند ترکیبات شیمیایی غیر عادی و خطرناکی در نمونه خون آرایشگران حرفه ای پیدا شده است که آنها در معرض خطر ابتلا به انواع سرطان ها  قرار می دهد.
index

پژوهشگران به ویژه خطرناکترین مواد شیمیایی را در ترکیب مواد مخصوص فر و یا صاف کردن موها شناسایی نموده اند که به شدت برای سلامت بدن مضر است.

کارشناسان با بررسی نمونه خون 295 آرایشگر زن به سطح مواد شیمیایی بسیار خطرناکی را در خون آنها … شناسایی کرده اند.در سال های قبل در دهه 70 میلادی تمامی رنگ موها حاوی مواد سرطان زا بودند که استفاده از آنها ممنوع شد اما به تازگی کارشناسان شاهد استفاده مجدد از این مواد شیمیایی در رنگ موهای جدید هستند.
index222

کارشناسان به افراد توصیه می کنند تا حد امکان از رنگ آمیزی موها خودداری نمایند.