ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / علمي > آموزش تصویری گذاشتن رمز و پسورد برای فلش مموری و درایوهای ویندوز 7

آموزش تصویری گذاشتن رمز و پسورد برای فلش مموری و درایوهای ویندوز 7

بدون نیاز به هیچ نرم افزاری و فقط با استفاده از ویندوز 7 می توانید بر روی فلش مموری، هاردهای اکسترنال و درایوهای رایانه شخصی خود رمزگذاری کنید.   به گزارش بولتن نیوز به نقل از  باشگاه ...

بدون نیاز به هیچ نرم افزاری و فقط با استفاده از ویندوز 7 می توانید بر روی فلش مموری، هاردهای اکسترنال و درایوهای رایانه شخصی خود رمزگذاری کنید.

 

به گزارش بولتن نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران، امروزه حجم عظیمی از اطلاعات مانند فایل ها و تصاویر شخصی توسط فلش مموری ها منتقل می شوند اما استفاده گسترده از این وسیله و اندازه کوچک آن گاهی خطر گم شدن یا به سرقت رفتن را نیز به همراه دارد.

برای جلوگیری از دستیابی افراد دیگر به فایل های موجود در فلش مموری شما راهکاری را آموزش می دهیم که به کمک آن می توانید این وسیله را رمزگذاری و ایمن کنید.

 

1. در ابتدا فلش مموری خود را به رایانه وصل کرده و از My Computer بر روی آن راست کلیک کنید.

2. از منویی که باز میشود گزینه Turn On BitLocker را انتخاب نمایید.

3. سپس از پنجره باز شده گزینه Use a password to unlock the drive را تیک بزنید و رمز عبور خود را در دو نوار زیرین آن وارد کنید.

 

آموزش تصویری گذاشتن رمز و پسورد برای فلش مموری و درایوهای ویندوز 7

 

4. در این مرحله شما می توانید پسورد خود را با انتخاب گزینه Save the recovery key to a file در یکی از درایوهای رایانه ذخیره کنید تا در صورت فراموش کردن آن بتوانید رمز را بازیابی کنید.

 

 

5. بر روی گزینه Next کلیک کرده و در مرحله بعد Start Encryption را برای شروع عملیات رمزگذاری انتخاب کنید.

 

 

6. توجه داشته باشید که کار کردن با فلش مموری، خارج کردن آن از رایانه یا بستن پنجره در هنگام عملیات رمزگذاری باعث سوختن و از بین رفتن اطلاعات حافظه جانبی شما می شود، بنابراین تا پایان کار صبر کرده و سپس گزینه Close را انتخاب کنید.

 

 

شما در هر زمانی می توانید رمز را از روی فلش مموری خود برداشته و آن را به حالت اولیه بازگردانید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

1. به کنترل پنل رفته و روی گزینه BitLocker Drive Encryption کلیک کنید. 

 

 

2. در مرحله بعد از پنجره باز شده بر روی Turn Off BitLocker کلیک کرده و Decrypt Drive را انتخاب نمایید.

 

 

گفتنی است که از این روش می توانید برای رمزگذاری بر روی حافظه های جانبی و درایوهای رایانه نیز استفاده کنید.

نظرات شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

    mdo می گوید :

    kheyly khoob bood mamnon

    boyirani می گوید :

    ba slm.moghei ke flash ra vasl mikonim 2ta gozine miyad avali ke password ra neshon mideh va dovomi automatically unlock on this computer from now no hastesh ke tikesho mizani dg vaseyeh dafeate bad password nemikhad!intor le nemisheh pas in kar che faydei dareh!control panel manage bitlocker raftam va turn off automatic unlocking for this driver on this computerra ham zadam ama baz bi fadeh bod!rahi hast ke in hazf besheh?!!!!!ba tashakor