ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۴۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه, خواندنی, سیاست, فرهنگ > تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه

تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه

تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه «معمای شاه» شامگاه گذشته با پخش سکانس‌هایی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همراه بود. سازندگان این مجموعه در پیامی درگذشت یار دیرین امام (ره) را تسلیت گفتند ...

تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه

تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه

«معمای شاه» شامگاه گذشته با پخش سکانس‌هایی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همراه بود. سازندگان این مجموعه در پیامی درگذشت یار دیرین امام (ره) را تسلیت گفتند و از مرحوم آیت‌ الله رفسنجانی به عنوان یکی از بازوان تاریخ انقلاب یاد کردند.

 پیش از این سکانس‌های مربوط به شخصیت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در «معمای شاه» پخش شده بود که شامگاه یکشنبه این صحنه‌ها بازپخش شد.

در این سکانس‌ها فرازهایی از مبارزات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کنار شخصیت‌هایی چون آیت‌الله مطهری و آیت‌الله طالقانی و دیگر مجاهدان انقلاب به تصویر کشیده شده است.

علاوه بر پخش این سکانس‌ها،

تصاویری از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال‌های انقلاب در کنار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به طور اختصاصی در قالب مجموعه «معمای شاه» پخش شد.

محمدرضا ورزی – کارگردان «معمای شاه» – پیش از این در دیداری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، درباره به تصویر کشیدن شخصیت وی در قالب سریال، توضیحاتی را ارائه کرده بود.

او درباره شخصیت یار دیرین امام (ره) گفته است: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از بازوان تاریخ انقلاب بود.

ما در «معمای شاه» با نگاهی فراجناحی رویدادها و شخصیت‌ها را از مرحوم بازرگان گرفته تا آیت‌الله طالقانی و آیت الله هاشمی رفسنجانی بررسی کردیم چون فکر کردیم

باید تمام زوایا را دید و در واقع تا جایی که مقدور است و به قصه ما ربط دارد باید این شخصیت‌ها را به تصویر می‌کشیدیم.

 

تاثیر در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی سریال معمای شاه