ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > آخر هفته برفی برای ۱۵ استان ایران/هشدارها برای آبگرفتگی شهرها و دریای های طوفانی/افت دما تا ۱۲ درجه

آخر هفته برفی برای ۱۵ استان ایران/هشدارها برای آبگرفتگی شهرها و دریای های طوفانی/افت دما تا ۱۲ درجه

به گزارش خبرآنلاین، پایگاه های اطلاعرسانی بین المللی هم خبر از بارش در روزهای آینده داده اند. حتی یکی از آنها نوشته سه شنبه 11 بهمن ماه تهران برفی است. با این حال، عبدالرضا اميدوارشهري، مدير كل ...

آخر هفته برفی برای ۱۵ استان ایران/هشدارها برای آبگرفتگی شهرها و دریای های طوفانی/افت دما تا ۱۲ درجه

به گزارش خبرآنلاین، پایگاه های اطلاعرسانی بین المللی هم خبر از بارش در روزهای آینده داده اند. حتی یکی از آنها نوشته سه شنبه 11 بهمن ماه تهران برفی است.

با این حال، عبدالرضا اميدوارشهري، مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي گفته يك سامانه بارشي از روز سه‌شنبه از نوار غربي وارد كشور مي‌شود و طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه در كشور فعال است: ابتدا در روز سه‌شنبه در نوار غربي كشور افزايش دما و در جنوب غرب باد شديد و گرد و خاك رخ خواهد داد و سپس در اين روز بارش پراكنده باران و برف در نوار غربي آغاز مي‌شود.

به گفته او روز چهارشنبه بارش متناوب برف و باران نيمه غربي كشور و استانهاي تهران و البرز را در بر مي‌گيرد: همچنين بيشترين بارش در اين روز در استانهاي كردستان، كرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختياري، كهگيلويه و بويراحمد، غرب اصفهان، شمال فارس، شرق خوزستان، جنوب همدان و جنوب ايلام پيش بيني مي‌شود از سوي ديگر در روز پنجشنبه در استانهاي واقع در مركز، شمال، شمال شرق، جنوب، شرق و در استانهاي قزوين، البرز، تهران، قم و سمنان بارش متناوب باران و برف رخ خواهد داد.

او با اشاره به اخطاريه ويژه سازمان هواشناسي كشور براي روزهاي آينده به ایسنا گفت: نقشه‌هاي پيش‌يابي نشان مي‌دهد طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه به سبب وزش باد شديد، خليج‌فارس مواج و توفاني است و توصيه مي‌شود که شناورها بويژه در مناطق شمالي خليج‌فارس از تردد، بارگيري و تخليه بار خودداري كنند. همچنين به سبب وزش باد شديد در استانهاي خوزستان و بوشهر از اواخر سه‌شنبه و طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه احتمال تخريب بناها و شبکه انتقال نيرو پيش‌بيني مي‌شود. از سوي ديگر از عصر سه‌شنبه و طي روز چهارشنبه بارش در استانهاي کردستان، کرمانشاه، ايلام، لرستان، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد، شمال و شرق خوزستان و نيمه شمالي فارس تشديد مي‌شود؛ از اين رو آبگرفتگي معابر عمومي و به سبب بارش برف اختلال در تردد جاده اي مناطق سردسير انتظار مي‌رود كه اين شرايط در روز پنجشنبه به استانهاي فارس، کهگيلويه و بويراحمد محدود مي‌شود.

به موازات بارندگی، باید در انتظار کاهش دما هم نشست. امیدوار شهری دراین باره هم گفت: پنجشنبه در استانهاي غربي و جمعه در استانهاي شرقي کشور دماي هوا بين 6 تا 12 درجه کاهش مي يابد كه پيش‌بيني مي‌شود اين هواي سرد تا اواسط هفته آينده در کشور ماندگار باشد. همچنين در روز چهارشنبه به خاطر وزش باد جنوبي، دماي هوا در سواحل درياي خزر افزايش مي يابد. روز پنچشنبه به سبب بارش باران و برف در استانهاي گيلان و مازندران آبگرفتگي معابر عمومي و اختلال در گذرگاه هاي کوهستاني اين استانها پيش بيني مي شود. روز جمعه اين وضعيت به استانهاي مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالي و شمال خراسان رضوي محدود مي‌شود. روزهاي پنجشنبه و جمعه درياي خزر به علت وزش باد شديد توفاني است.

4747