ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۳۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > مدیر سایت ارواح مقدس بازداشت شد

مدیر سایت ارواح مقدس بازداشت شد

سرپرست پلیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اردبیل از دستگیری سارقی خبرداد که به بهانه اخذ پذیرش در کشورهای اروپایی از مردم کلاهبرداری می‌کرد.سرگرد امینی بابیان اینکه پیرو شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، ...

سرپرست پلیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اردبیل از دستگیری سارقی خبرداد که به بهانه اخذ پذیرش در کشورهای اروپایی از مردم کلاهبرداری می‌کرد.
سرگرد امینی بابیان اینکه پیرو شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، تحقیقات در دستور کار ماموران قرار گرفت، گفت: طبق اظهارات شاکی مشخص شد که وی قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته است
وی افزود: مالباخته در ادامه اظهارات خود عنوان کرد که در این زمینه با مشکل اخذ پذیرش مواجه شدم که برای این منظور با سایتی به نام« ارواح مقدس» در اینترنت آشنا شدم که مدیر سایت خود را با نام مستعار «روح آسمان» معرفی و ادعای توانایی برای اخذ پذیرش در کشورهای اروپایی را کرد.
امینی بابیان اینکه شاکی مبلغ پنج میلیون بابت مشاوره به حساب وی واریز کرده است، گفت: در این خصوص کارشناسان پلیس تحقیقات فنی و تخصصی خود را آغازکردند که سرانجام با ارائه مدارک لازم متهم را شناسایی و دستگیر کردند.
وی بابیان اینکه متهم نیز در اعترافات به بزه انتسابی اعتراف کرد گفت: کاربران باید ازسایت‌هایی استفاده کنند که از صحت آن اطمینان دارند در غیر این صورت ممکن است سایت مربوطه به هدف کلاهبرداری ایجاد شده باشد.
وی در پایان افزود: افرادی که در فضای مجازی به صورت غیر قانونی اقدام به راه‌اندازی سایت‌هایی برای اخاذی می کنند، مجرم محسوب شده و پلیس با آنها برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

47282