ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > کانون پرورشی لیست می دهد، عروسک های باربی از مغازه جمع می شود

کانون پرورشی لیست می دهد، عروسک های باربی از مغازه جمع می شود

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی کشور با بیان اینکه برخورد با یک نوع عروسک خاص نیازمند همکاری متقابل پلیس امنیت اخلاقی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و پلیس اماکن است گفت: برخورد با ...

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی کشور با بیان اینکه برخورد با یک نوع عروسک خاص نیازمند همکاری متقابل پلیس امنیت اخلاقی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و پلیس اماکن است گفت: برخورد با عروسک باربی یا هر عروسک دیگری به صورت کلی برای پلیس اماکن موضوعیت ندارد.
سرهنگ خلیل هلالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با اشاره به اینکه متولی بررسی وضعیت عروسک‌های توزیع شده در بازار بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است گفت: این کانون تعیین کننده مصداق‌های عرضه عروسک‌ها به حساب می‌اید و پلیس با توجه به جدول ارائه شده از این کانون مجموعه اقدامات خود را ساماندهی می‌کند.

وی بیان داشت: ما در برخورد با عروسک‌ها نمی‌توانیم تنها از باربی نام ببریم چرا که ممکن است بسیاری دیگر از عروسک‌ها با مارک‌های مختلف در بازار وجود داشته باشند که با معیارهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطابقت نداشته باشند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی کشور با بیان اینکه امکان دارد بر اساس تشخیص شورای تامین هر استان برخورد با عروسک باربی در دستور کار قرا گرفته باشد ادامه داد: برخورد با عروسک باربی به صورت کلی و یا به شکل یک طرح ملی برای پلیس اماکن موضوعیت ندارد.

وی گفت: پلیس امنیت اخلاقی با انجام کار کارشناسی و مطالعاتی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارائه جدولی از ممنوعیت‌ها و مجوزها و پلیس اماکن به عنوان بازوی اجرایی سه ضلع حرکت برای مقابله با یک عروسک به حساب می‌آیند. هم اکنون کانون جدول خود را به ما ارائه کرده و کارهای کارشناسی و مطالعاتی بر روی آن در حال انجام است که پس از پایان تحقیقات تصمیم به جمع‌اوری یا محدودیت توزیع این نوع عروسک گرفته می‌شود.

هلالی اظهار داشت: اگر تصمیم به محدودیت در توزیع و عرضه گرفته شود یقینا این کار با هماهنگی شورای اصناف کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت خواهد گرفت.

وی گفت: برخورد آنی در پلیس نظارت بر اماکن وجود ندارد. اگر بخواهد اقدامی از سوی پلیس صورت گیرد ابتدا مهلتی به کسبه داده می‌شود و بعد از اطلاع رسانی پلیس وارد عمل می‌شود. ما اعتقادی به برخورد دفعتی نداریم چرا که بیشتر کسبه جزء قشر متدین جامعه محسوب می‌شوند.

4747