ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۵۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > شنبه، یک بهمن، در تهران چقدر برف آمد؟

شنبه، یک بهمن، در تهران چقدر برف آمد؟

به گزارش خبرآنلاین برف روز شنبه، یک بهمن 90، هرچند همه را غافلگیر کرد و در شهری که به استقبال تعطیلات سه چهار روزه رفته بود، ترافیک ایجاد کرد، بیش از 8 سانتی متر نبوده ...

شنبه، یک بهمن، در تهران چقدر برف آمد؟

به گزارش خبرآنلاین برف روز شنبه، یک بهمن 90، هرچند همه را غافلگیر کرد و در شهری که به استقبال تعطیلات سه چهار روزه رفته بود، ترافیک ایجاد کرد، بیش از 8 سانتی متر نبوده است.

انطور که خسرو ارتقایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران بارش برف شنبه اول بهمن در ایستگاه مطالعات تهران، نزدیک به هشت سانتی متر ثبت شده که نویدبخش آغاز مناسبی برای بهمن ماه است.

این درحالی است که امروز، یک شنبه، آسمان تهران آفتابی است و اعلام شده تا غروب امروز هم در اکثر شهرهای ایران هم برف و باران تمام می شود. ضمن اینکه از دوشنبه و سه شنبه باید در انتظار سامانه سرد و بارشی نشست.

با این حال مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به ایسنا درباره باران روز نخست این هفته به ایسنا گفته است: “بارش برف در مناطق غربی این استان بیشتر از مناطق شرقی است که آمار آن با توجه به استقرار ایستگاه‌های باران و برف سنجی، به زودی مشخص خواهد شد.”

به گفته او بارش‌های استان تهران در چهار ماه گذشته به 210 میلی‌متر رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و همچنین دوره بلند مدت به ترتیب 129 و 68 درصد افزایش داشته است.هرچند که‌ بارش های دی‌ماه امسال با 50 درصد کاهش در مقایسه با دی‌ماه پارسال نهایتا به 21.2 میلی متر رسید که این میزان در مقایسه با دوره بلندمدت نیز 41 درصد کاهش نشان می‌دهد.

بیشترین نزولات آسمانی در سال آبی 90-91 در رودک جاجرود با 484 میلی متر ثبت شده و کمترین هم در ورامین با 90 میلی متر بارش، بوده است.

آنطور که مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفته آب ورودی به مخزن سدهای استان تهران در سال آبی 90-91 در مقایسه با زمان مشابه پارسال 162 درصد بیشتر شده است. حجم آب ورودی به مخازن سدهای استان تهران در دی ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش 40 درصدی مواجه بوده است.

نکته اما اینجاست که همه این افزایش ها در حالی اعلام می شود که همین یکی دو هفته گذشته اعلام شد، میزان خشکسالی سال آبی 90-91، 17 درصد بیش از سال گذشته است.

4747

دانلود دانلود