ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > عدم توجه ناخدا به هشدارها موجب غرق شناور مسیر هرمز-بندرعباس شد

عدم توجه ناخدا به هشدارها موجب غرق شناور مسیر هرمز-بندرعباس شد

مرکز تجسس و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: عدم توجه ناخدای شناور مسافربری به هشدارها موجب غرق آن در مسیر هرمز به بندرعباس شد. یک فروند شناور اتوبوس دریایی با 20 ...

مرکز تجسس و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: عدم توجه ناخدای شناور مسافربری به هشدارها موجب غرق آن در مسیر هرمز به بندرعباس شد.
یک فروند شناور اتوبوس دریایی با 20 سرنشین که صبح شنبه اول بهمن ماه، گروهی از گردشگران را به مقصد جزیره هرمز انتقال داده بود بعد از ظهر همین روز در زمان برگشت دچار حادثه شد.
این مرکز در گزارش خود افزود: این حادثه زمانی رخ داد که اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به دلیل توفانی بودن هوا، شرایط اضطراری اعلام کرده بود.
بر اساس این نمابر، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز پس از اعلام اضطرار از سوی مرکز هواشناسی هرمزگان، مقارن ساعت21و 45 دقیقه تردد شناورها را ممنوع اعلام کرده بود.
در این نمابر آمده است: این شناور که حامل تعدادی گردشگر بود، پیش از اعلام اضطرار از اسکله حقانی خارج شده بود و در ادامه و برگشت، شرایط اضطراری را در نظر نگرفته بود.
مرکز تجسس و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در نمابر خود افزوده است: ساعت 16 و 15 دقیقه بعد از ظهر شنبه اول بهمن ماه، ناخدای شناور با تماس با مرکز کنترل اعلام کرد که موتور شناور از کار افتاده و درخواست کمک کرد.
گزارش مرکز تجسس و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان حاکیست: این شناور 15 دقیقه بعد از خروج از جزیره هرمز دچار حادثه شد و با اعلام اضطرار شناور،گروه های امداد بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند تا شناور را در هوای توفانی یاری دهند.
این مرکز در نمابر خود تصریح کرد: این حادثه به دلیل عدم توجه ناخدای اتوبوس دریایی و همچنین اصرار مسافران رخ داد و پس از حضور گروه های امدادی پنج نفر نجات یافتند.
بر اساس آخرین گزارشها، غواصان ناجی تاکنون اجساد 16 نفر از مسافران اتوبوس دریایی را از دریا بیرون کشیده اند و تلاش برای یافتن یک جسد مفقود شده همچنان ادامه دارد.
یک فروند شناور از نوع اتوبوس دریایی با 22سرنشین (یک نفر ناخدا و همراه وی و 20 مسافر)، حدود ساعت 17روز شنبه اول بهمن ماه در مسیر جزیره هرمز به سمت بندرعباس دچار حادثه شد.
282