ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > شنود و سرقت اطلاعات تهرانیها/ متهم بازداشت شد

شنود و سرقت اطلاعات تهرانیها/ متهم بازداشت شد

معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا از دستگیری عامل شنود و سوء استفاده از خطوط تلفن تهرانیها خبر داد. سرهنگ تورج کاظمی اظهار داشت: با ارسال پرونده ای مبنی بر شکایت شرکت زیرساخت علیه شخص ...

معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا از دستگیری عامل شنود و سوء استفاده از خطوط تلفن تهرانیها خبر داد.
سرهنگ تورج کاظمی اظهار داشت: با ارسال پرونده ای مبنی بر شکایت شرکت زیرساخت علیه شخص یا اشخاص ناشناس در مورد انجام ترمینیشن (قاچاق صوت) ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند. با انجام بررسیهای تخصصی و فنی کارشناسان و ردیابی خطوط تلفن، آدرس مزبور شناسایی و با بررسی مشخص شد متهم با جاسازی pc و دستگاه تنور و سایر تجهیزات ترمینیشن بین کابلهای تلفن اقدام به سرقت صوت می کرد.
وی ادامه داد: ماموران و کارشناسان، متهم را شناسایی و دستگیر کردند و در بازجویی از وی مشخص شد که با استفاده از چندین خط تلفن اقدام به ایجاد سایت غیرمجاز و قاچاق ترافیک وارده بین المللی کرده است.
معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا گفت: اینگونه اعمال علاوه بر به خطر انداختن امنیت شبکه های مخابراتی برای هموطنانی که از این امکانات غیرمجاز بهره می برند، خطرات امنیتی نیز در پی خواهد داشت و تمامی تماسهای آنها از طریق افراد دیگری پیگیری و حتی شنود می شود. شهروندان باید برای ارتباطات خود حتما از امکانات سایتها و شرکتهای مجاز و معرفی شده از طریق شرکت مخابرات ایران استفاده کنند. سوء استفاده از امکانات مخابراتی و دولتی و به خطر انداختن امنیت مخابراتی از طریق قاچاق صوت جرم تلقی شده و پلیس در صورت مواجهه با چنین اعمالی با عاملان این جرم برخورد قانونی و قاطع خواهد داشت.
47282