ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۴:۰۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > دندانپزشک قلابی دندان‌های سالم را می‌کشید

دندانپزشک قلابی دندان‌های سالم را می‌کشید

دندانپزشک قلابی که به جای درمان بیماران مشهدی، دندان‌های سالم آنها را جراحی می‌کرد، دستگیر شد. رسیدگی به این پرونده اوایل هفته گذشته با شکایت زنی علیه یک دندانپزشک در دستور کار ماموران اداره آگاهی ...

دندانپزشک قلابی که به جای درمان بیماران مشهدی، دندان‌های سالم آنها را جراحی می‌کرد، دستگیر شد.
رسیدگی به این پرونده اوایل هفته گذشته با شکایت زنی علیه یک دندانپزشک در دستور کار ماموران اداره آگاهی مشهد قرار گرفت. زن شاکی در این باره به پلیس گفت: به دلیل درد دندان به مطب یک دندانپزشک در مرکز شهر رفتم. این دندانپزشک پس از معاینه دندان‌هایم گفت که یکی از آنها پوسیده است و برای جلوگیری از خراب‌شدن دیگر دندان‌هایم، باید دندان خراب را جراحی کرده و آن را بیرون بیاورد.
وی افزود: با اعتماد به مرد دندانپزشک چند روز بعد به مطبش رفتم و او دندان پوسیده را جراحی کرد و 2 میلیون تومان از من پول گرفت. یک هفته بعد وضعیت جسمانی‌ام بدتر شد. وقتی به مطب پزشک رفتم، او آن محل را به فرد دیگری اجاره داده و به مکان دیگری رفته بود.شاکی یادآور شد: به ناچار مطب دندانپزشک دیگری رفتم که او پس از معاینه وضعیت دندان‌هایم گفت که همگی آنها سالم هستند و به اشتباه دندانم جراحی شده است. با اطلاع از این موضوع به دنبال مرد دندانپزشک بودم اما تلاش‌هایم بی‌نتیجه ماند. در پی این شکایت، ماموران تحقیق برای دستگیری دندانپزشک فراری را آغاز کردند، تا این که چند روز بعد مرد میانسالی با حضور در مرکز پلیس شکایت مشابهی را مطرح کرد.
از دست دادن 8 دندان به خاطر خطای پزشک
این شاکی به پلیس گفت: به دلیل خرابی دندان‌هایم، تصمیم به استفاده از دندان مصنوعی گرفتم. بنابراین به مطب یک دندانپزشک رفتم. او پس از معاینه گفت که باید چند روز در مطبش حضور پیدا کنم تا دندان‌هایم را کشیده و دندان مصنوعی جایگزین کند. وی افزود: پس از توافق با مرد دندانپزشک، او چند میلیون تومان از من گرفت و ابتدا 8 عدد از دندان‌هایم را کشید. قرار بود چند روز دیگر دوباره به مطبش مراجعه کنم که آنجا تعطیل بود. در مراجعه‌های بعدی متوجه فرار مرد دندانپزشک از مطبش شدم.با اطلاعات به دست آمده از این شاکی و بررسی پرونده‌ها معلوم شد، تصویر رایانه‌ای از دندانپزشک فراری با هم مطابقت دارد.

دندانپزشک قلابی بود
در مرحله بعدی تحقیق و استعلام از سازمان نظام پزشکی معلوم شد، نام مرد دندانپزشک در فهرست پزشکان وجود ندارد و او یک دندانپزشک قلابی است. به این ترتیب ماموران پاتوق‌های احتمالی متهم فراری را زیر نظر گرفتند تا سرانجام 2 روز پیش مخفیگاه او در یکی از محله‌های جنوبی شهر شناسایی و دستگیر شد.

 

متهم: من پزشک واقعی‌هستم ، آزادم کنید
متهم میانسال در بازجویی مقدماتی ادعا کرد که یک دندانپزشک با تجربه است و مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های خارجی دریافت کرده است و شاکیان به اشتباه از او شکایت کرده‌اند. با این حال تحقیق از او ادامه پیدا کرد تا این که سرانجام او اعتراف کرد یک دندانپزشک قلابی است. متهم در اظهاراتش گفت: مدرکم دیپلم است و یک دوره کوتاه تجربی در رابطه با دندانپزشکی را سپری کرده‌ام و به طور تخصصی اطلاعی از دندانپزشکی ندارم. بنابراین تصمیم گرفتم با راه‌اندازی یک مطب به بهانه درمان بیماران از آنها کلاهبرداری کنم.
47282