ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۰۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > ثبت نام عمره دانشجویی سال 92 / تاریخ قرعه کشی و نکات مهم / شانس متاهل ها بیشتر است

ثبت نام عمره دانشجویی سال 92 / تاریخ قرعه کشی و نکات مهم / شانس متاهل ها بیشتر است

دانشجویان متقاضی در دو گروه مردان و زنان متاهل برای شرکت در این سفر می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی ستاد حج و زیارت دانشجویی به نشانی www.labbayk.com برای ثبت‌نام اقدام کنند.   به گزارش نکته نیوز ...

دانشجویان متقاضی در دو گروه مردان و زنان متاهل برای شرکت در این سفر می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی ستاد حج و زیارت دانشجویی به نشانی www.labbayk.com برای ثبت‌نام اقدام کنند.

 

به گزارش نکته نیوز ثبت‌نام دانشجویان برای سفر به حج عمره تا روز چهارشنبه ۱۵ آبان‌ ادامه دارد و تاکنون ۱۷ هزار ظرفیت برای عمره دانشجویی سال ۹۲ در نظر گرفته شده که از این تعداد حدود ۲ هزار سهمیه به اساتید تعلق می‌گیرد.

 

ثبت نام عمره دانشجویی از امروز، ۵ آبان به مدت ۱۰ روز آغاز شده و تا ۱۵ آبان ادامه خواهد داشت.

 

IMAGE634928929570236929

 

 

 سامانه ثبت نام عمره و عتبات دانشگاهیان کشور – ثبت نام سال ۹۲ – کلیک کنید

 

ثبت نام دانشجویان در سه مرحله انجام می شود که مرحله اول ثبت نام در سامانه،مرحله دوم تکمیل مشخصات فردی و مرحله سوم اعلام درخواست شرکت در قرعه کشی عمره سال جاریست. (فقط دانشجویان و اساتیدی مجاز به ثبت نام هستند که تاکنون توسط ستاد به سفر عمره مفرده اعزام نشده باشند)

 

دانشجویان حتما بعد از ثبت نام و ورود به سامانه جهت شرکت در قرعه کشی می بایست درخواست خود را در محل مشخص شده ثبت کنند.

 

مشکل اعزام دختران مجرد به عمره هنوز برطرف نگردیده است و فقط خانم های متاهل می توانند به عمره اعزام شوند.

قرعه‌کشی برای انتخاب نهایی عمره‌گذاران دانشجویی سال ۹۲ در روزهای ۱۹ و ۲۰ آبان انجام می‌شود و دانشجویان ثبت‌نام‌کننده می‌توانند برای مشاهده نتایج نهایی قرعه‌کشی به سایت ستاد حج و زیارت دانشجویی مراجعه کنند.

 

زمان پیشنهادی اعزامی ستاد،  اوایل اسفند عنوان شد و به احتمال قوی ابتدای اسفند اعزام ها آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

مبلغ ثبت نام توسط سازمان حج مشخص می شود و ستاد عمره در این قضیه دخالتی ندارد ولی بعد از مشخص شدن مبلغ، ستاد عمره دانشجویی سعی خواهد کرد با فراهم کردن تسهیلات تخفیف هایی را ایجاد کند.

 

 

نکـــــــــــات مهــــــــم ثبت نـــــــــــام :

۱- ثبت نام از تاریخ ۵/۸/۹۲ آغاز و تا تاریخ ۱۵/۸/۹۲ ادامه خواهد داشت و قرعه کشی در تاریخ ۱۹/۸/۹۲و۲۰/۸/۹۲ ،توسط نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در استان محل تحصیل و به صورت سیستمی انجام خواهد شد و نتیجه از طریق سایت و پیام کوتاه به اطلاع برگزیدگان خواهد رسید .

نکته- هر فرد برای ثبت نام به اطلاعات مندرج در کارت ملی و شناسنامه خود و همراهان و شماره دانشجویی نیاز دارد.قبل از شروع ثبت نام؛لطفاً این مدارک را آماده بفرمایید .

 

تذکر- تاریخ و ساعت دقیق قرعه کشی را از نماینده دانشگاه خود سئوال بفرمایید .

تذکر- با توجه به اهمیت ورود دقیق اطلاعات فردی، لطفا از ثبت نام کردن برای دوستان و هم دانشگاهیان خود خوداری فرمائید .

تذکر- ممکن است به دلایل مخابراتی پیام کوتاه ارسالی به شماره تلفن همراه شما تحویل نگردد، لذا در تاریخ مقرر به سایت مراجعه نموده و از نتیجه قرعه کشی مطلع شوید .

 

۲- هنوز هزینه دقیق و نهایی عمره در سال جاری از سوی سازمان حج و زیارت اعلام نگردیده است، هزینه عمره دانشگاهیان در سال گذشته حدوداً مبلغ ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بوده است. که این مبلغ ممکن است در سال جاری افزایش یا کاهش یابد .

 

تذکر مهم- در صورت پذیرفته شدن در قرعه کشی به عنوان زائر اصلی و ذخیره می بایست مبلغ هفتصد و پنجاه هزار تومان (برای هر نفر) در بانک ملت سپرده گذاری عمره دانشگاهیان صورت پذیرد. و مابقی هزینه سفر یک ماه قبل از اعزام می بایست واریز گردد .

 

۳- در سال گذشته بانک ملت فقط به ۱۵% زائرین، مبلغ یک میلیون تومان بعنوان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نمود. و با رایزنی های صورت گرفته، درصورت موافقت بانک ملت احتمال افزایش تعداد وام پرداختی وجود دارد .

 

۴- زمان اعزام احتمالاً از اوایل اسفند۹۲ لغایت اردیبهشت۹۳ خواهد بود، لذا دانشگاهیان محترم با درنظرگرفتن محدودیت برنامه دانشگاهی خود اقدام به ثبت نام نمایند .

 

۵- با توجه به قوانین عربستان ؛ کماکان امکان اعزام دانشجویان دختر مجرد به عمره وجود ندارد .

۶- ایستگاه پروازی بر اساس استان محل تحصیل و یا تدریس تعیین می گردد. تعیین کاروان و تاریخ پرواز، توسط ستاد عمره دانشگاهیان تعیین خواهد شد و امکان جابه جائی وجود نخواهد داشت .

 

۷- با توجه به اینکه ملاک شناسایی زائرین عمره گذار کد ملی می باشد، در وارد کردن کد ملی برای ثبت نام دقت فرمائید. در صورتیکه کد ملی وارد شده با کد ملی حقیقی فردی تناقض داشته باشد ؛امکان تصحیح آن وجود نخواهد داشت و در صورت پذیرفته شدن درقرعه کشی ‌از اعزام ایشان جلوگیری بعمل می آید .

 

۸- توجه فرمائید سهمیه دانشگاه ها از قبل مشخص بوده و هر شخص در قرعه کشی دانشگاه خود شرکت خواهد نمود لذا در صورتیکه دانشگاه انتخاب شده با دانشگاه واقعی شخص تناقض داشته باشد در مرحله بعد از اعزام شخص جلوگیری خواهد شد لذا در انتخاب نام دانشگاه خود نهایت دقت را مبذول فرمایید.

 

۹- امکان ثبت نام و اعزام دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در کشور وجود ندارد .

۱۰- برای اعزام داشتن گواهی اشتغال به تحصیل و یا حکم کارگزینی هیئت علمی ضروری است وامکان ثبت نام و اعزام کارمندان دانشگاه وجود ندارد .

۱۱- پس از انتخاب نوع ثبت نام و ثبت مشخصات و اطلاعات در سیستم،‌ فرم ثبت نام برای شما صادر خواهد شد که می توانید از این فرم پرینت گرفته ونزد خود نگه دارید .

 

تذکر- پس از تکمیل فرم ثبت نام در سیستم، امکان پرینت فرم در هر موقع که به پرینتر دسترسی دارید با وارد کردن کد ملی فراهم می گردد .

تذکر- درضمن با توجه به سیستمی بودن قرعه کشی، نیاز به تحویل پرینت فرم ثبت نام به دانشگاه نمی باشد .

۱۲- ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مرحله اعزام ضروری است لذا دانشجویان فارغ التحصیل از ثبت نام خودداری فرمایند .

۱۳- افرادی که قبلاً با کاروان های عمره دانشجوئی (دانشگاهیان) مشرف شده اند امکان ثبت نام و تشرف در قالب کاروان های دانشگاهیان را نخواهند داشت .

 

۱۴- امکان همراه بردن فردی غیراز همسریا فرزند(مثل: پدر، مادر و …) وجودندارد. همچنین امکان واگذاری سهمیه به فرد دیگری وجود ندارد .

۱۵- توجه فرمایید که اولین گام پس از آگاهی از پذیرفته شدن در قرعه کشی؛ مراجعه به همین سایت و نهایی کردن ثبت نام می باشد .و چنانچه در بازه زمانی مقرر برای نهایی کردن ثبت نام مراجعه نشود به منزله انصراف می باشد .

 

 

قابــــــل توجـــــــــه متاهلین متقاضی ۲یا ۳ نفره :

۱- افرادی که همسر و یا فرزندشان دانشگاهی باشند از شانس بیشتری در قرعه کشی برخوردار خواهند بود .

۲- زوج دانشجویی که به همراه فرزند بالای دو سال ثبت نام می کنند، ۳نفره محسوب می شوند و اگر به همراه فرزند زیر دو سال ثبت نام نمایند؛ (به دلیل اینکه فرزند زیر ۲ سال؛ سهمیه محسوب نمی شود)،۲نفره محسوب می گردد .

 

۳- متقاضیان سه نفره علاوه بر اعزام فرزند بالای ۲ سال می توانند فرزند زیر ۲ سال نیز همراه ببرند. لیکن درج مشخصات فرزند زیر ۲سال در محل مشخص شده فرم ثبت نام الزامی است .

 

۴- منظور از سن فرزند بالای دو سال، سن از تاریخ تولد تا روز پرواز (تقریباً اسفند ۱۳۹۲) می باشد .

۵- در هنگام ثبت نام، به نوع ثبت نام (۲ نفره و ۳ نفره) دقت فرمایید. در صورت پذیرفته شدن ۳ نفره در قرعه کشی، امکان اعزام ۲ نفره و حتی مجردی و بالعکس ممکن نمی باشد .

 

۶- اساتیدی که بصورت یک نفره و بدون همراه ثبت نام نمایند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در قرعه کشی دارا می باشند .

تذکر- لازم به ذکر است پس از پذیرفته شدن در قرعه کشی امکان اضافه کردن همراه(همسر) به هیچ عنوان مقدور نمی باشد .

۷- امکان ثبت نام بیش از ۳ نفربرای هر نفر در عمره دانشگاهیان به هیچ عنوان وجود ندارد .

۸- اعزام اساتید ممکن است در قالب کاروان های دانشجویان متاهل (با هم در یک کاروان) صورت پذیرد .

۹- نرخ گروه سنی ۷تا۱۲ سال معادل ۷۰درصد هزینه بزرگسال، ۲تا۷ سال ۶۰ درصد هرینه بزرگسال و زیر ۲سال ۱۰ درصد هزینه بزگسال می باشد .

 

تذکر- گروه سنی بزرگسال به معنی سن بالای ۱۲ سال می باشد .