ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۱۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, جامعه > خوابیدن حجاج در مسجد النبی(صلی الله علیه و آله)+عکس

خوابیدن حجاج در مسجد النبی(صلی الله علیه و آله)+عکس

برخي حجاج ترجيح مي دهند به جاي اقامت در هتل به همراه بار و وسايل همراه خود در صحنهاي حرم مطهر نبوي(ص) بخوابند و استراحت كنند.   به گزارش نکته نیوز به نقل از پايگاه ...

برخي حجاج ترجيح مي دهند به جاي اقامت در هتل به همراه بار و وسايل همراه خود در صحنهاي حرم مطهر نبوي(ص) بخوابند و استراحت كنند.

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج، با وجود كاهش پديده خوابيدن در مكه مكرمه و مشاعر مقدسه در مقايسه با سالهاي گذشته اما اين پديده همچنان در مدينه منوره وجود دارد به طوري كه صحنها و ايستگاههاي حرم مطهر نبوي (ص)، پيش از نماز جمعه به صحنهاي باز براي خوابيدن تبديل مي‌شود به طوري كه بسياري از حجاجي كه با عجله خود را با آغاز موسم دوم به مدينه رساندند، از اين مكانها براي خواب و استراحت استفاده مي‌كنند.
 

 

برخي از حجاج هم به خوابيدن و استراحت در پاركينگهاي حرم مطهر نبوي (ص) روي آورده و به خطرات چنين اماكن بسته اي براي سلامتي خود با توجه به دودهاي ناشي از اگزوز خودروها توجهي ندارند.

 

427521_623

 

در مقابل وزارت حج عربستان از مسئوليت خود در قبال اين پديده شانه خالي كرده است به طوري كه محمد بن عبدالرحمن البيجاوي مدير دفتر وزارت حج عربستان در مدينه منوره مي‌گويد: كساني كه در صحنهاي مسجدالنبي (ص) و پاركينگها مي‌خوابند، خارج از سامانه وزارت هستند و آنها هيچ قرارداد اسكان ندارند كه بيشتر آنها از حجاج داخل عربستان هستند.
 

 

البيجاوي افزود: تمام حجاجي كه از خارج عربستان به سرزمين وحي مشرف شدند، قرارداداسكان داشته اند و هيچ يك از حجاج خارج از عربستان، در خارج از هتل و اماكن مسكوني، نمي‌خوابند و پديده خوابيدن در مقايسه با سالهاي گذشته و به سبب تشديد تدابير ويژه مجوزهاي حج در حال از بين رفتن است.
 

 

عكاس نوشت: بر اساس رصد ميداني پديده خوابيدن، وزارت حج و ديگر طرفهاي ذيربط بايد راههاي عملي قابل اجرا را كه از بين رفتن چنين پديده‌هاي منفي در صحنهاي مسجد شريف نبوي (ص) را تضمين كند، جستجو كنند.