ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۵۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه > مقایسه جالب متروی 10 کشور برتر این صنعت در جهان با ایران ! + عکس

مقایسه جالب متروی 10 کشور برتر این صنعت در جهان با ایران ! + عکس

در یکی از سایت های غربی روی مترو شهر های بزرگ جهان تحقیق شده و 20 مترو برتر دنیا معرفی شده است. این تحقیق و رتبه بندی بر اساس تعداد ایستگاه، مسافت و سرعت نقل ...

در یکی از سایت های غربی روی مترو شهر های بزرگ جهان تحقیق شده و 20 مترو برتر دنیا معرفی شده است. این تحقیق و رتبه بندی بر اساس تعداد ایستگاه، مسافت و سرعت نقل وانتقال مسافرین می باشد.

به گزارش نکته نیوز به نقل از صراط : در یکی از سایت های غربی روی مترو شهر های بزرگ جهان تحقیق شده و 20 مترو برتر دنیا معرفی شده است. این تحقیق و رتبه بندی  بر اساس تعداد ایستگاه، مسافت و سرعت نقل وانتقال مسافرین می باشد. در زیر این آمار مستند را مشاهده می کنید .

1.مترو شانگهای

بهترین سیستم نقل و انتقال سریع را مترو شانگهای چین سال 1995 راه اندازی کرد به طوری که در حال حاضر رتبه نخست سریع ترین سرویس نقل و انتقالات را به خود اختصاص داده است.نکته جالب توجه وجود 285 ایستگاه در این شهر است که تقریبا تمام نقاط شهر را پوشش داده است و از این نظر نیز مترو شانگهای رکورد دار است. برای مترو شانگهای 424 کیلومتر مسیر ساخته شده است.

 

مقایسه جالب متروی 10 کشور برتر این صنعت در جهان با ایران ! + عکس

2.مترو لندن

پدر بزرگ زیر زمینی جهان رتبه دوم بهترین متروهای دنیا را متعلق به خود کرد. مترو لندن قدیمی ترین مترو جهان است که در سال 1863 تاسیس شد که هم اکنون دارای 270 ایستگاه می باشد. این مترو دارای 400 کیلومتر مسیر می باشد.

 

3.مترو سئول

یکی از سنگین ترین و بیشترین حجم حمل و نقل ها را مترو سئول دارد که به همین دلیل توانسته رتبه سوم بهترین مترو های جهان را به خود اختصاص دهد. روزانه نزدیک 8 میلیون جمعیت در 314 ایستگاه این شهر جابجا می شوند. این حجم نقل و انتقالات در نوع خود قابل توجه و تامل برای مسئولین مترو کشور است. لازم به ذکر است که 390 کیلومتر مسیر برای مترو پایتخت کره تا کنون ساخته شده است.

 

4.مترو پکن

مترو پکن نیز به دلیل نقل و انتقال سریع مسافران رتبه ی چهارم جهان را به خود اختصاص داد. مترو سریع السیر شهر پکن دارای 218 ایستگاه می باشد. 370 کیلومتر طول مسیرهای ساخته شده برای پایتخت کشور چین است.

 

5.مترو نیویورک

به گزارش صراط، مترو شهر نیویورک بدون شک وسیع ترین و پر ایستگاه ترین مترو جهان است. این شهر دارای بهترین آمار ایستگاه شامل 421 ایستگاه است. نکته جالب توجه این است که این تعداد ایستگاه در مساحتی کمتر از مساحت شهر های آسیایی وجود دارد و این نشان از تراکم ایستگاه در این شهر است همچنان در این شهر بزرگ 336 کیلومتر مسیر مترو ساخته شده است.

 

6.مترو برلین

یکی از سریع ترین مترو های جهان مترو شهر برلین است. در این شهرا تنها 166 ایستگاه وجود دارد که این تعداد کم به علت سرعت زیاد این مترو است. مترو برلین دارای 331 کیلومتر تونل برای عبور و مرور قطارهای خود است.

 

 

7.مترو مسکو

بعد از توکیو و سئول پر رفت و آمد ترین مترو جهان مترو مسکو است. مترو شهر مسکو روسیه 186 ایستگاه مترو دارد البته این تعداد مترو در وسعت نسبتا کمتر این شهر قابل توجه است. 308 کیلومتر ریل برای مترو مسکو ساخته شده است.

 

8.مترو مادرید

اگرچه شهر مادرید پنجاهمین شهر پر جمعیت دنیا به حساب می آید ولی مترو این شهر از لحاظ مسافت رتبه ششم را دارد. در پایتخت کشور اسپانیا 300 ایستگاه مترو وجود دارد. پایتخت اسپانیا 292 کیلومتر مسیر برای مترو خود تاکنون ساخته است.

 

9. مترو مکزیکوسیتی

این مترو با 195 ایستگاه و مسیری به طول 225 کیلو متر بعد از شهر نیویورک بزرگترین مترو آمریکای شمالی است. این شهر که یکی از خطرناک ترین شهر های جهان نیز هست برای مترو خود 225 کیلومتر تونل حفاری کرده است.

 

10.مترو پاریس

مترو شهر پاریس در رتبه دهم مترو های جهان قرار گرفته است. این شهر 301 ایستگاه مترو دارد که این تعداد ایستگاه به روی تنها 214 کیلومتر تونل ساخته شده است که باعث شده این مترو هم یکی از متراکم ترین متروها از لحاظ تعداد ایستگاه باشد.

 

 
بعد از مترو پاریس به ترتیب متروی شهرهای گانجائو چین، توکیو ژاپن، دهلی هند، شن ژن چین، والنسیا در اسپانیا، هنگ کونگ، شیکاگو آمریکا، واشنگتن، سان فرانسیسکو و مترو سنگاپور قرار دارند. نکته جالب توجه این است که 5 شهر چین در رتبه اول تا 25 جهان قرار دارند.

در این میان جایگاه مترو تهران و کرج در نوع خود قابل توجه است. مترو دو شهر تهران و کرج روی هم رفته 78 ایستگاه دارد که این ایستگاه ها در 136 کیلومتر مسیر مترو وجود دارند که البته بخشی از این مسیر ( از تهران تا کرج و داخل کرج)  روی زمین می باشد.