ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > حواشی جالب اختتامیه تئاتر کودک و نوجوان +تصاویر

حواشی جالب اختتامیه تئاتر کودک و نوجوان +تصاویر

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. اختتامیه جشنواره البته با حواشی جالب و متنوعی مواجه بود. * مراسم پایانی با 20 دقیقه تأخیر آغاز شد ...

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

اختتامیه جشنواره البته با حواشی جالب و متنوعی مواجه بود.

* مراسم پایانی با 20 دقیقه تأخیر آغاز شد و در ابتدا دو پروانه غم و شادی، قرآن بزرگی را به روی سن آورده و قاری نوجوانی به قرائت قرآن پرداخت.

13930722000017_PhotoL

مجری مراسم آزاده نامداری بود و در حین اجرا مراقب بود به دکور رنگارنگ سن برخورد نکند، چراکه گویا قبل از مراسم، هنگامی که این دکور تازه رنگ شده بود، یک بار با برخورد به آن، چادرش رنگی شده بود!

* دکور، در هنگام پخش کلیپ مانع تماشای کسانی که در کنار سالن بودند، می‌شد.

* با وجود اینکه سالن ابن‌سینا دارای ظرفیت 500 نفری است اما شاهد حضور افرادی بیش از ظرفیت در سالن بودیم و همین امر موجب شد تا این افراد ایستاده برنامه را دنبال کنند.

* پخش کلیپ غدیر به مناسبت عید غدیر از دیگر بخش‌های جشنواره بود و سپس با تغییر دکور دقایقی نورافشانی در سالن انجام شد.


  13930722000020_PhotoL

یکی از نقاط جذاب این مراسم، کودکی در نقش «مبارک» بود که در حین سخنان مجری اختتامیه، وارد برنامه شده و با صحبت‌های شعرگونه خود جشنواره را به حضار تبریک می‌گفت.

* سخنران اول آیین پایانی جشنواره، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بود و با پایان یافتن سخنان وی با حضور مسعود رایگان در کنار مدیرکل، جوایز بخش عکس و پوستر اهدا شد.


13930722000018_PhotoL

در اثنای مراسم، دبیر جشنواره بدون دعوت مجری بر روی سن حاضر شد که با استقبال حضار مواجه شد. سپس غزلی از مولانا خواند و کارت جشنواره را از گردن خود خارج کرد، روی دکور سن گذاشت و دخترش را در آغوش گرفت و خداحافظی کرده و سن را ترک کرد. البته پس از حضور مجری و چندین بار صدا کردن دبیر جشنواره، دهکردی به سن بازگشت. در بازگشت دهکری ظاهراً مدیرکل ارشاد همدان هم نقش داشت!

* استاندار همدان، سخنران سوم اختتامیه جشنواره بود که گفت: اگر اصرار به بازگشت جشنواره فیلم کودک به همدان داریم به خاطر مخاطبان بی‌شمار فرهنگ و هنر این شهر است، همه جشنواره‌های کودک و نوجوان باید به همدان بیاید.

* نیکبخت در ابتدای سخنان خود از خجسته و آریایی‌نژاد نمایندگان مردم همدان و ملایر در مجلس شورای اسلامی نام برد و پس از رسیدن کاغذی به دستش به یاد آورد که کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی هم در مراسم حضور دارد! همچنین در اثنای سخنانش از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تشکر کرد اما به اشتباه او را عابدی صدا کرد.

* در هنگام اهدای جوایز برگزیده آرای مردمی، کارگردان نمایش “دوست من گولاخوف” که در بخش ویژه جشنواره حضور یافت، گفت: از مردم به خاطر اینکه کار ما را دیدند تشکر می‌کنم و متاسفم که نمایش ما جایگاه واقعی خود را نیافت.

13930722000019_PhotoL

بزرگداشت هنگامه مفید کارگردان عرصه تئاتر کودک و نوجوان با پخش کلیپ آغاز شد و سپس با ایستادن همه حضار، بر روی سن حضور یافت و پس از دریافت لوح سپاس با نورافشانی، مورد بدرقه قرار گرفت.

* «تارا پیراینده» در این مراسم، دقایقی تارنوازی کرد و معرفی برگزیدگان بخش کودک، نوجوان و خیابانی آغاز شد که هر کدام از بخش‌ها برگزیدگان خود را شناخت.

13930722000021_PhotoL