ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > در روز چند ساعت تلوزیون تماشا کردن مطلوب است؟

در روز چند ساعت تلوزیون تماشا کردن مطلوب است؟

فرهنگ گودرزی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های فنی صدا و سیمای مرکز زنجان با ارائه گزارشی از نحوه سازمان توسعه صدا و سیما طی سنوات گذشته گفت: سال‌های قبل یک‌هزار و 50 ...

81217205-5788767

فرهنگ گودرزی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های فنی صدا و سیمای مرکز زنجان با ارائه گزارشی از نحوه سازمان توسعه صدا و سیما طی سنوات گذشته گفت: سال‌های قبل یک‌هزار و 50 ایستگاه رادیویی در کشور راه‌اندازی شده بود اما هم‌اکنون تعداد این ایستگاه‌ها به هفت هزار مورد افزایش یافته است.

وی با یادآوری نحوه دیجیتالی شدن فرستنده‌های صدا و سیما تصریح کرد: از سال 84 این موضوع در دستور کار قرار گرفته و طی چند سال گذشته تحول بزرگی در این زمینه در کشور رخ داده است.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی با ارائه گزارشی از وضعیت استان زنجان از نظر زیر پوشش بودن عنوان کرد: شبکه اشراق از سال 83 کار خود را آغاز کرده است.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر 87 درصد از جمعیت استان زنجان زیر پوشش برنامه‌های صدا و سیما، رادیویی و اف ام قرار دارند.

گودرزی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط این سازمان در زمینه فرستنده‌های ای ام و برون مرزی تصریح کرد: در حال حاضر این برنامه‌ها از طریق موج کوتاه برای خارج از کشور و موج متوسط برای داخل کشور از طریق فرستنده‌های ای ام پوشش داده می‌شود.

وی با اشاره به توجه این سازمان به کیفیت، سرعت نصب، افزایش تعداد شبکه‌های رادیویی و هزینه کمتر اظهار کرد: در حال حاضر پلان فرستنده‌های اف ام برای 20 فرستنده در کشور طراحی شده است که در فاز نخست آن 10 برنامه‌ برای مراکز استان‌ها اجرا می‌شود.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی بر امر اعتمادسازی نیز تاکید کرد و گفت: اگر اعتماد پایین باشد کار جمعی نتیجه بخش نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: با وجود اعتماد و ارتباط در مراکز استان‌ها فعالیت‌ها سیر صعودی به خود گرفته و نتیجه بخش خواهد بود.

وی در ادامه گزارشی از آمار میانگین تماشای تلویزیون در کشور نیز ارائه کرد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده در سال 81، میانگین تماشای تلویزیون در کشور چهار تا چهار ساعت و نیم است که این امر در نگاه نخست خوب است.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف ام رسانه ملی با اشاره اینکه این موضوع از نظر جامعه‌شناسی مطلوب نیست، تصریح کرد: باید این میزان تماشای تلویزیون کاهش پیدا کند.