ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > بعد از باشگاه مشت‌زنی، اتحادیه‌ ابلهان در تهران تشکیل می‌شود

بعد از باشگاه مشت‌زنی، اتحادیه‌ ابلهان در تهران تشکیل می‌شود

به گزارش خبرآنلاین، «پیمان خاکسار» این‌بار با ترجمه تازه‌ای به کتاب‌فروشی‌ها می‌آید. «اتحادیه‌ ابلهان» عنوان تازه‌ترین اثر این مترجم است که به‌زودی منتشر می‌شود. اولین رمانی که پس از مرگ نویسنده‌اش موفق به دریافت جایزه‌ی ادبی ...

بعد از باشگاه مشت‌زنی، اتحادیه‌ ابلهان در تهران تشکیل می‌شود

به گزارش خبرآنلاین، «پیمان خاکسار» این‌بار با ترجمه تازه‌ای به کتاب‌فروشی‌ها می‌آید. «اتحادیه‌ ابلهان» عنوان تازه‌ترین اثر این مترجم است که به‌زودی منتشر می‌شود. اولین رمانی که پس از مرگ نویسنده‌اش موفق به دریافت جایزه‌ی ادبی پولیتزر شد. خاکسار در چند سال اخیر آثار قابل توجهی به فارسی ترجمه کرده است، جدیدترین ترجمه‌ی او، «باشگاه‌ مشت‌زنی» در کمتر از یک ‌ماه به چاپ دوم رسید. همچنین ترجمه‌های دیگر او همچون «هالیوود» و «عامه‌پسند» نوشته‌‌ «چارلز بوکفسکی» هم جزء کتاب‌های مطرح ادبیات ‌داستانی خارجی در زمان انتشارشان شدند.

حالا او به‌زودی با دو کتاب تازه از دو نویسنده‌ای که پیش‌تر اثری از آن‌ها به فارسی ترجمه نشده، به کتاب‌فروشی‌ها می‌آید.  «اتحادیه‌ ابلهان» نوشته‌ جان کندی تول یکی از محبوب‌ترین آثار داستانی امریکاست و نویسنده در آن به نقد شرایط حاکم بر جامعه و رفتارهای انسانی می‌پردازد.

رمان «اتحادیه ابلهان» در سال 1980 میلادی و 11 سال بعد از خودکشی نویسنده منتشر شد و توانست جایزه ادبی پولیتزر را در نبود نویسنده‌اش از آنِ خود کند. کندی تول تنها 32 سال زندگی کرد.

ماجراهای کتاب در دهه‌ 60 میلادی می‌گذرد و مخاطب در سراسر داستان با شخصیت‌های متعددی آشنا می‌شود، اما شخصیت اصلی داستان جوانی تحصیل‌کرده است که به دلیل مشکلات خاصی که پیش پایش قرار می‌گیرد، مجبور می‌شود خانه‌ را ترک کند و مادرش را تنها بگذارد.

آنطور که نشر چشمه گزارش داده، پیمان خاکسار ‌«اتحادیه ابلهان» را یکی از مهم‌ترین آثار ادبی امریکا می‌داند، رمانی که سرگذشت عجیبی دارد. جان کندی تول؛‌ نویسنده‌ این رمان، در بیست و چندسالگی رشته ادبیات انگلیسی را تا مدارج عالی طی کرده است. کمی بعد نوشتن «اتحادیه‌ ابلهان» را آغاز می‌کند.

خاکسار می‌گوید: «ناشران از پذیرفتن این رمان برای نشر سر باز می‌زنند. ویراستارها در سازمان‌های انتشاراتی مختلف، پیشنهادهایی درباره‌ حذف یا اصلاح بخش‌هایی از رمان می‌دهند، اما سرانجام کار، هیچ نشری حاضر نمی‌شود کتاب را چاپ کند. نویسنده‌ کتاب در اواخر عمرش پارانویید می‌شود و در سن 32سالگی خودکشی می‌کند.»

خاکسار درباره‌ سرنوشت عجیب «اتحادیه‌ ابلهان» می‌گوید: «مادر نویسنده 11 سال تلاش می‌کند تا کتاب فرزندش را چاپ کند. در عین ناامیدی او، یک استاد دانشگاه در لوییزیانا مسئولیت چاپ کتاب را بر عهده می‌گیرد. رمان، در دنیای ادبیات غوغایی به پا می‌کند. نویسنده‌ این رمان اولین کسی است که جایزه‌ پولیتزر پس از مرگش به او تعلق می‌گیرد. ناشران مختلف، «اتحادیه ابلهان» را در قطع‌های مختلف چاپ می‌کنند، تنها انتشارات پنگوئن کتاب را در 5 قطع و با جلدهای مختلف چاپ می‌کند.»

مترجم این رمان درباره‌ طرح اصلی داستان می‌گوید: «اتحادیه‌ی ابلهان، داستان یک انسان فرهیخته فوق‌العاده باسواد است که در رشته‌ ادبیات قرون‌وسطی تحصیلات خود را تمام کرده است. او از فرهنگ امریکا متنفر است تا جایی که از خانه هم بیرون نمی‌آید. اما بعد از تصادفی که برای مادرش پیش می‌آید، ناگزیر از کار کردن و رودررویی با این فرهنگ می‌شود.»

رمان «اتحادیه‌ ابلهان» در میان مردم امریکا اثری بسیار محبوب است و بسیاری آن را یک شاهکار کمیک می‌نامند که شخصیت‌های حقیقی و قابل لمس و به تصویر کشیدن موقعیت‌های پوچ زندگی، سبب باورپذیری آن شده است.
6060

دانلود دانلود