ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۲۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > شهرستانی ها هم ، نمایش های جشنواره فجر را می بینند

شهرستانی ها هم ، نمایش های جشنواره فجر را می بینند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ،پیمان شریعتی برنامه‌های بخش استانی این رویداد هنری را که از 5 تا 11 بهمن ماه در 5 استان کشور برگزار می‌شود؛ تشریح ...

شهرستانی ها هم ، نمایش های جشنواره فجر را می بینند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ،پیمان شریعتی برنامه‌های بخش استانی این رویداد هنری را که از 5 تا 11 بهمن ماه در 5 استان کشور برگزار می‌شود؛ تشریح کرد.
وی در این باره گفت :از آثار بخش مرور، میهمان و چشم‌انداز سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، 13 اثر نمایشی در استان‌های میزبان این دوره از جشنواره تئاتر فجر اجرا می‌شوند.
شریعتی در ادامه توضیح داد : نمایش های «پری» کار مشترکی از خیرالله تقیانی پور و جواد نوری، «سفیدبرفی و هفت کوتوله» با کارگردانی نصیر ملکی‌جو، «سکوتی با سه نقطه» از سید محمدرضا عطایی‌فر، «شاهزاده اندوه» با کارگردانی محمد عاقبتی، «ای قاصد غریبان مطلب آب» کار محسن رنجبر، «سید روماک» از محمودرضا رحیمی، «مهر از سال 60» با کارگردانی علی برجی، «نویسنده مرده است» کار آرش عباسی، «آخرین نامه» با کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا، «مارخورده افعی شده» از گلبرگ ابوترابیان، «شش پنجره مایل به هم می‌شه» با کارگردانی عبدالرضا شیبانی، «رویای تفتیده» کار مشترک امین سالاری و رضا عباسی و «دن رافائل» با کارگردانی جنت سلیم آوا از جمهوری آذربایجان ،نمایش‌هایی هستند که در استان های البرز، گلستان، کرمانشاه، لرستان و استان خراسان شمالی به اجرا در خواهند آمد.
مسوول بخش شهرستان های جشنواره تئاتر فجر افزود:در این دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، استان گلستان میزبان یونیمای ایران خواهد بود که به طور جداگانه برنامه‌های خود را در قالب یک رپراتور برگزار می‌کند.
وی توضیح داد:تمام اجراهایی که توسط یونیما ( اتحادیه جهانی تئاتر عروسکی )معرفی شده‌اند از 5 تا 11 بهمن ماه به شکل چرخشی در شهرهای گرگان، رامیان، گنبدکاووس، بندرگز، کردکوی و علی آباد استان گلستان اجرا می‌شوند.
شریعتی خبر داد: بر پایی هم زمان نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه عکس سی‌امین جشنواره تئاتر فجر در 5 استان کشور و برگزاری نمایشگاه کتب نمایشی در تمام استان‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر که با بیش از 100 عنوان کتاب برگزار خواهد شدف از دیگر برنامه‌های استانی جشنواره تئاتر فجر هستند.
سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری رحمت امینی از 5 تا 22 بهمن در استان های تهران، البرز، گلستان، کرمانشاه، لرستان و خراسان شمالی برگزار می‌شود.
245

دانلود دانلود