ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / جامعه, فرهنگ > خیابان میلیونرها در تهران

خیابان میلیونرها در تهران

با گشتی در خیابان فرشته متوجه تفاوت هایی با دیگر خیابان های تهران می شویم ،عبور و مرورماشین های وارداتی گرانقیمت و حتی نوع پوشش افراد در این خیابان با دیگر خیابان های تهران متفاوت ...

با گشتی در خیابان فرشته متوجه تفاوت هایی با دیگر خیابان های تهران می شویم ،عبور و مرورماشین های وارداتی گرانقیمت و حتی نوع پوشش افراد در این خیابان با دیگر خیابان های تهران متفاوت است.

380803177896233
گزارش میدانی باشگاه خبرنگاران از مرکز خرید های خیابان فرشته حاکی از قیمت های نجومی برای انواع لباس،پوشاک،کیف ،کفش،ساعت و لوازم منزل است.

بر این اساس با گشتی در این خیابان متوجه تفاوت هایی با دیگر خیابان های تهران می شویم.عبور و مرورماشین های وارداتی گرانقیمت و حتی نوع پوشش افراد در این خیابان با دیگر خیابان های تهران متفاوت است.

یکی از مراکز خرید معروف در این خیابان مرکز خرید مریم است این مرکز خرید نه چندان بزرگ نمایندگی هایی از چند برند معروف را در خود جمع کرده است.

برای خرید یک کفش ساده زنانه تابستانی در این مرکز خرید باید حداقل 480 هزار تومان پرداخت و اگرقصد خرید کیفی که هماهنگ با آن باشد را  داشته باشید باید برای کیف هم تقریبا 600 هزار تومان به بالا در نظر بگیرید.

فروشندگان این پاسا‍ژ مدعی هستند که اجناس آنها اورجینال و از برند های معروف از کشورهای اروپایی هستند.ادعایی که راهی جز اطمینان به صحبت های فروشنده نیست.

در کنار این مرکز خرید مرکز خرید سام سنتر است .تنوع مغازه ها در این مرکز خرید بیشتر از مرکز خرید مریم است .البته در این مرکز خرید هم نمایندگی برند های معروف چشمگیر است .

البته فروشندگانی نیز بودند که مانتو های ایرانی را با قیمت های میلیونی تنها با این ادعا که دوخت مزون است رابرای فروش گذاشته بودند.

 قیمت یک تاپ ساده زنانه در این مرکز خرید از 270 هزار تومان و قیمت یک تیشرت مردانه ساده نیز از 300 هزار تومان به بالا است.

البته در این مرکز خرید کت و شلوار های میلیونی و کیف و کفش و کمربند های چرم گرانقیمت نیز وجود دارد که شاید هزینه خرید یک قلم از این اقلام معادل یک ماه حقوق یک کارمند باشد.

در مرکز خرید تازه تاسیس دیگری در این خیابان می توانید لیوان هایی با برند انگلیسی که هر کدام بالای 100 هزار تومان ارزش دارند را ببینید که برای پذیرایی از تنها دو مهمان با احتساب خرید یک نیم ست سرویس چایخوری باید به طور تقریبی یک میلیون تومان بپردازید.

 به طور تقریبی برای خرید یک دست لباس زنانه از این مراکز خرید با احتساب 270 هزار تومان برای یک تاپ،300 هزار تومان برای یک شلوار،500 هزار تومان کفش،800 هزار تومان کیف ،یک میلیون و 200 هزار تومان مانتو و 150 هزار تومان روسری در جمع باید سه میلیون و 250 هزار تومان و برای خرید یک ست  پرداخت.

 البته این جمع بندی با حداقل قیمت ها محاسبه شده است.

اینها تنها نمونه هایی از یکی از خیابان های لوکس تهران است جایی که حقوق کارمندی و کارگری حتی با افزایش 25 درصدی در سال نیزکفاف توان خرید تقریبا هیچ کدام از اقلام این مراکزخرید را نمیدهد.