ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۴۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / فرهنگ > رکورد انحصاری «لیونل مسی» در گینس/ او پلاتینی را هم جاگذاشت

رکورد انحصاری «لیونل مسی» در گینس/ او پلاتینی را هم جاگذاشت

«لیونل مسی» مهاجم 24 ساله تیم بارسلونا برای سومین سال پیاپی به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد و در رأی‌گیری که از تمام مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی سراسر جهان گرفته می‌شد، «لیونل مسی» ...

رکورد انحصاری «لیونل مسی» در گینس/ او پلاتینی را هم جاگذاشت

«لیونل مسی» مهاجم 24 ساله تیم بارسلونا برای سومین سال پیاپی به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد و در رأی‌گیری که از تمام مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی سراسر جهان گرفته می‌شد، «لیونل مسی» با 48 درصد آراء به این عنوان دست یافت و «کریستین رونالدو» نیز 22 درصد از آرا و « ژاوی هرناندز» با 9 درصد آرا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

 

تاکنون دو بازیکن بزرگ دیگر سه بار به این عنوان دست یافته بودند ولی تفاوت آنان با «لیونل مسی» در این است که این دو بازیکن در سال‌های متفاوت به این عناوین دست یافته، ولی «لیونل مسی» در سال‌های 2009، 2010 و 2011 یعنی سه سال پیاپی به عنوان مرد سال فوتبال جهان معرفی شده است. «رونالدو» در سال‌های 1996، 1997 و 2002 مرد سال فوتبال جهان شد و زین‌الدین زیدان در سال های 1998، 2000 و 2003 به این عنوان دست یافت.

 

ایبنا گزارش داده تنها بازیکنی که نامش در کتاب گینس در کنار «لیونل مسی» قرار گرفته است «میشل پلاتینی» رئیس کنونی اتحادیه فوتبال اروپاست که در سال‌های 1983، 1984 و 1985 به عنوان مرد سال فوتبال اروپا برگزیده شد و از قضا دوشنبه شب قبل هنگام اهداء توپ طلایی برترین فوتبالیست جهان در گوش «لیونل مسی»‌حرفهایی زد که بعداً مشخص شد او نصایح پدرانه‌ای به این بازیکن کرده است.

 

 

انتشارات خبر امروز «زندگی نامه لیونل مسی» را برای نخستین بار در ایران ترجمه و روانه بازار نشر کرده است، کتابی خواندنی و سرگرم کننده که رمز و رازهای دوران قبل از ستاره شدن تا روزهای اوج این بازیکن محبوب جهانی را روایت کرده است. روایتی جذاب از روزهای کودکی تا روزگار شهرت.

 

6060

دانلود دانلود